Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Dawid Dryja
Reklama

W przyszłym sezonie Dawid Dryja i Mateusz Masłowski nie będą reprezentować barw rzeszowskiego klubu – poinformowała Asseco Resovia. 

Pochodzący z Jasła Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Dwa pierwsze sezony gry w PlusLidze spędził w AZS Politechnice Warszawskiej i Effectorze Kielce. Do Rzeszowa Dryja wrócił w 2014 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował biało-czerwone barwy. W trakcie pięciu sezonów spędzonych w Resovii wywalczył Mistrzostwo Polski (2015), wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

Mateusz Masłowski z klubem ze stolicy Podkarpacia związany był od początku swojej przygody z siatkówką. Młody libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii w 2013 roku wobec kontuzji Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski w pasiaku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2012), Kadetów (2013) i Juniorów (2016). Na stałe w barwach seniorskiej Asseco Resovii zameldował się w 2016 roku.

Na początku Masłowski o miejsce w składzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem, by rok później stać się podstawowym libero rzeszowskiej drużyny. W zakończonym sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Australijczykiem, Lukem Perrym.

Asseco Resovia w oficjalnym komunikacie podziękowała Dawidowi i Mateuszowi za grę w barwach rzeszowskiego klubu. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii. 

Assco Resovia sezon 2018/2019 w PlusLidze zakończyła dopiero na 7. miejscu.  

Fot. Jakub Dworak / Rzeszów News. Na zdjęciu Mateusz Masłowski

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-new.pl

Reklama