Na początku września br. w Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie zostanie otwarty pierwszy na Podkarpaciu dyskont sportowy Decathlon Easy.

To będzie piąty w Polsce salon Decathlon Easy. Sklep w Plazie znajdzie się na parterze i zajmie powierzchnię ponad 1100 m kw. Decathlon Easy to nowy produkt znanej na polskim rynku francuskiej sieci sklepów sportowych, których w Polsce jest obecnie 37. O powstaniu Decathlonu w Rzeszowie mówi się od wielu lat. Sklep miałby powstać przy ulicy Witosa niedaleko hipermarketu Real. W ubiegłym roku radni miejscy zgodzili się na przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta.

Różnica między Decathlonem a Decathlonem Easy polega na tym, że Decathlon Easy, po zmianie nazwy Decathlno XS, oferuje klientom tylko produkty własnej marki stworzone przez grupę Oxylane, nie ma serwisu rowerowo-narciarskiego, nie można kupować na raty, ani korzystać możliwości korzystania z programu lojalnościowego.

Umowa najmu między  Decathlon Easy a rzeszowską Plazą została podpisana na 20 lat. – Będzie to u nas drugi, obok Martes, duży salon sportowy. Oferty obu salonów będą się uzupełniały, dzięki czemu klient znajdzie u nas pełen asortyment. Prace związane z przygotowaniem salonu ruszyły, a jego otwarcie planujemy początkiem września tego roku. Jestem przekonany, że Decathlon Easy to sieć, która swoją ofertą wyjątkowo zainteresuje mieszkańców regionu – mówi Oktawiusz Wolnicki, dyrektor Plazy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podpisanie umowy z Decathlon Easy ma być dla Plazy milowym krokiem zmiany profilu centrum w kierunku szeroko pojętego sportu i zdrowia. Plaza w tym roku planuje jeszcze otworzyć pierwszy w Polsce innowacyjny 24-godzinny klub fitness CityFit. Klienci będą mogli z niego korzystać bez konieczności zawierania umowy.

Plaza pracuje również nad uruchomieniem food courtu, czyli strefy ze zdrową żywnością (sałatki, jogurty, świeże soki, itp.). – Ponadto w drugiej połowie czerwca otwieramy dużą restaurację KUK NUK oferującą nowoczesną kuchnię polską w najlepszym wydaniu – dodaje Oktawiusz Wolnicki.

W Plazie jest obecnie prawie 80 lokali handlowych i punktów usługowych. Centrum znajduje się na terenie największego osiedla mieszkaniowego w Rzeszowie, w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama. Zarządcą Plazy jest Keen Property Management.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama