Reklama

Nowe miejsca pracy i staże dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego zagwarantuje firma Deloitte, z którą uczelnia podpisała porozumienie. Poszukiwani będą doradcy podatkowi, prawni i nie tylko.

Podpisana umowa Deloitte z Uniwersytetem Rzeszowskim zobowiązuje znaną firmę doradczą do organizowania staży i praktyk także w Regionalnym Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową, które ma zacząć działać w Rzeszowie od 1 czerwca. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Firma stawia na osoby młode i takich poszukuje. Na uczelni mieliśmy spotkanie z pracodawcami, na którym byli przedstawiciele firmy Deloitte i wtedy powstał pomysł, żeby podpisać porozumienie o współpracy – mówi Paweł Krajewski z Biura Pracy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Regionalne Centrum Usług docelowo szykuje do 300 miejsc pracy w Rzeszowie. Dzięki współpracy z UR, studenci i absolwenci będą mogli brać udział w stażach, warsztatach, szkoleniach i praktykach organizowanych przez ekspertów Deloitte. Firmie zależy również na wymianie wiedzy z kadrą naukową.

Deloitte to znana firma, która specjalizuje się w usługach doradczych: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa gospodarczego, zarządzania ryzykiem, doradztwa finansowego oraz porad prawnych.

– Deloitte to firma outsourcingowa, a zatem będzie poszukiwać doradców  finansowych, od księgowości, IT. Pod uwagę brane będą takie kierunku studiów, jak zarządzanie, informatyka, matematyka, ekonomia, administracja – mówi Krajewski.

26 kwietnia i 17 maja br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędą się spotkania, na których będzie można poznać szczegóły na temat współpracy firmy z uczelnią. – Będzie można np. pozyskać więcej informacji na temat tego, kiedy będą organizowane praktyki, staże i jaką pracę oferuje Deloitte – twierdzi Paweł Krajewski.

Te wszystkie informacje będzie pozyskać wcześniej – 13 kwietnia. Wtedy odbędzie się trzecia edycja Akademickich Targów Pracy w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1. Deloitte będzie jedną z ponad 60 firm, biorących udział w targach.

Podczas targów obecne będą firmy działające także w branży budowlanej, informatycznej, administracyjnej, bankowej, finansowej, medycznej, ubezpieczeniowej i produkcyjnej. W ramach targów odbędą się jeszcze szkolenia i warsztaty. Targi będą czynne od godz. 9:00 do 15:00.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: