Reklama

Firma doradcza Deloitte otworzy w Rzeszowie Centrum Usług Wspólnych dla oddziałów firmy z Europy Środkowej. Jest szansa, że w ciągu dwóch lat w stolicy Podkarpacia powstanie 200 nowych miejsc pracy.

Centrum będzie świadczyło usługi wewnętrzne związane m.in. z księgowością, obsługą IT, administracją i zarządzaniem ryzykiem dla oddziałów Deloitte z 18 krajów. Centrum rozpocznie od zatrudnienia kilkudziesięciu osób.

Jeśli plany i oczekiwania Deloitte zostaną spełnione to firma rozważa istotne zwiększenie skali działalności Centrum. Mówi się nawet o 200 nowych miejscach pracy w ciągu 2 lat.

Zatrudnienie w Centrum znajdą absolwenci szkół wyższych o profilu ekonomicznym, technicznym, informatycznym, z zakresu administracji czy logistyki, którzy władają językami obcymi zarówno zachodnio – jak i wschodnioeuropejskimi.

Deloitte podjął decyzję, że Centrum otworzy w Rzeszowie z powodu dużej liczby studentów, rozwoju miasta, bliskiego położenia z takimi miastami jak Lublin, czy Kraków. Deloitte jest obecny w Polsce południowo-wschodniej od lat, biuro firmy w Rzeszowie zostało otwarte w sierpniu 2011 r. Znajduje się w kompleksie Karowa Office przy al. Rejtana 20.

Negocjacje jeszcze trwają

Centrum Usług Wspólnych ma powstać jeszcze jesienią br., ale dokładny termin nie jest znany, podobnie, jak miejsce, w którym Centrum zostanie ulokowane. Na pewno nie będzie to Karowa Office.

– Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji dotyczącej nowej lokalizacji. W obecnej chwili trwają negocjacje i rozmowy na ten temat – każda rozsądna oferta jest brana pod uwagę – twierdzi Agata Piekarz z Deloitte.

– Jestem przekonany, że nowa inwestycja wzmocni naszą obecność w Rzeszowie i całym Podkarpaciu. Przyniesie ona też wiele korzyści dla dynamicznego lokalnego biznesu, który szuka inspiracji, doświadczeń i międzynarodowych kontaktów – mówi Marek Turczyński z Deloitte, odpowiedzialny za biura w Polsce południowo-wschodniej.

Inwestor podkreśla, że Rzeszów posiada dogodne położenie geograficzne oraz rozwiązania komunikacyjne związane z międzynarodowym lotniskiem w Jasionce i drogami dojazdowymi. – Miasto oferuje infrastrukturę na najwyższym poziomie, jak również wieloletnie relacje kulturowe i gospodarcze z krajami Europy Środkowej – zaznacza inwestor.

Najwyższe standardy pracy

– Centrum Usług Wspólnych Deloitte dla Europy Środkowej zapewni dużej grupie młodych, zdolnych ludzi nie tylko stabilne i nowoczesne miejsce pracy, ale również rozwój zawodowy w międzynarodowej firmie – mówi Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR w Polsce i Europie Środkowej w Deloitte.

– Będą oni mieli kontakt z najwyższymi międzynarodowymi standardami pracy, współpracując z ekspertami z wielu krajów – zapewnia Kwiecień.

Alastair Teare, CEO Deloitte w Europie Środkowej, mówi, że ich firma w tej części Europy bardzo dynamicznie się rozwija. Deloitte potrzebuje coraz lepszych narzędzi do jednolitego i centralnego zarządzania.

– Centrum w Rzeszowie pomoże nam bardziej efektywnie zarządzać procesami wewnętrznymi w szybko rosnącej organizacji, aby świadczyć naszym klientom usługi najwyższej jakości – dodaje.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: