Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Kino Helios w Rzeszowie zaprasza na kolejny film z cyklu Kino Konesera. W poniedziałek (10 października) hit „Diana. The Princess”. To dokument o księżnej Walii, po 25 latach od jej tragicznej śmierci.

Była światowym symbolem dobroci i współczucia. W 1981 roku, w dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej.

Choć Diana była najczęściej fotografowaną kobietą na świecie, każdy mógł się z nią utożsamiać. Buntowała się przeciw królewskim konwenansom i marzyła o prawdziwej miłości. Jej czułość, spontaniczność i obecność wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebowali uwagi, zapewniły jej tytuł ważniejszy od wszystkich przywilejów monarchii: Królowej ludzkich serc.

Nagłą śmierć Diany opłakiwał cały świat, a jej legenda 25 lat później wciąż pozostaje żywa.

Nominowany do Oscara reżyser Ed Perkins rezygnuje z klasycznych chwytów dokumentalisty i pokazuje historię Diany bez zbędnych komentarzy ekspertów, przyjaciół czy rodziny. Pozwala, by materiały archiwalne utrwalone okiem kamery pozwoliły przemówić samej Dianie.

W końcu Kobieta mit, za którą wciąż gonili paparazzi, robiąc z jej życia show oglądane przez cały świat, okazała się mieć ludzkie, kruche ciało, którego serce przestało bić naprawdę. Diana zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku. 

Film zebrał znakomite recenzje po światowej premierze na tegorocznym festiwalu Sundance: „Jeśli macie zobaczyć jeden film o Dianie, wybierzcie właśnie ten!” (Paul Heath, „The Hollywood News”); „Fascynujący! Cały film oglądałem, siedząc na krawędzi fotela” (Peter Bradshaw, „The Guardian”).

Dokument „Diana. The Princess” zobaczycie w poniedziałek (10 października) w ramach Kina Konesera w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Początek o godz. 18:00. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama