Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę (2 kwietnia) w Rzeszowie odbędzie się „Marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II.

Opozycyjny w radzie miasta Rzeszowa PiS nie był w stanie przeforsować na marcowej sesji uchwały w obronie „dobrego imienia” Jana Pawła II, a diecezja rzeszowska mobilizuje wiernych, by ujęli się za polskim papieżem.

Kuria twierdzi, że ostatnie doniesienia mediów o tym, że Karol Wojtyła, jeszcze jako metropolita krakowski, tuszował przypadki pedofilii w Kościele, są elementem „nasilonych ataków na świętość, nauczanie i osobę Ojca Świętego”. 

Dlatego diecezja w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, organizuje „Marsz modlitewny” w jego obronie. 

„Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Okazją do wyrażenia przywiązania do Jego osoby i Jego nauczania, a także wyrażenia wdzięczności za Jego życie, wiarę i służbę, będzie Marsz Papieski” – mówi bp Jan Wątroba. 

Kuria nazywa Jana Pawła „największego z rodu Polaków”. Niedzielny marsz rozpocznie się przy kościele akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana) o 18:00, następnie przejdzie do katedry, gdzie o 19:00 będzie msza pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. 

– Warto mieć na sobie biały element stroju, np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp. – zachęca kuria rzeszowska. 

Po mszy, pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Parku Papieskim odbędzie się Apel Jasnogórski. Ponadto w niedzielę w kościele akademickim przez cały dzień będą czytane encykliki Jana Pawła II.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama