Reklama

Jeszcze w tym miesiącu zostanie zakończona budowa kolejnej miejskiej inwestycji dla młodych ludzi – dirtpark. Rowerzyści będą mogli na nim szaleć już od 15 września.

[Not a valid template]

 

We wtorek (2 września) odbył się odbiór techniczny dirtparku. Powstaje on obok hali Podpromie. – Do końca tego tygodnia wykonawca powinien usunąć usterki, które zostały zauważone podczas odbioru technicznego – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Rowerzyści będą mogli z niego korzystać już od 15 września. Wtedy nastąpi oficjalne otwarcie.

Rowerzyści pierwsze skocznie testowali już w połowie sierpnia. Na facebookowem fanpage’u dirtparku na bieżąco komentują poszczególne elementy inwestycji. „Przez weekend testowaliśmy pierwsza duża wybitkę, loty są bardzo przyjemne, wybitka działa perfekcyjnie nanosimy małe zmiany na lądowanie i jedziemy z kolejnymi chłopkami” – piszą rowerzyści.

Oprócz dirtparku, miasto zainwestowało w jeszcze jedno miejsce dla wyczynowców. Snowpark, czyli plac dla snowboardzistów, który jest budowany na skarpie od południowej strony skateparku, zostanie oddany do użytku w grudniu. Koszt obu inwestycji, które miały być gotowe już w lipcu, to 400 tys. zł.

– Nie udało nam się zrealizować w terminie, dlatego, że figury do snowparku zaplanowano na poziomie parkingu przy hali. Niestety, to teren zalewowy i potrzebne były na to specjalne pozwolenia, których pierwotnie nie przewidziano, planując inwestycję – dodaje rzecznik.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Mam prośbe. czy dałoby rade poprzycinac o 2, 3 gałezie od spodu drzew? Teraz po deszczu strasznie chlapie woda, dłuzej obiekt schnie a i kiedyś nasnieżanie będzi eutrudnione. No i efektowniej prezętuje sie nie w chaszczach ale z wypielegnowaną koroną dzrzew.

Comments are closed.