Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Nagrodzony Złotą Żabą festiwalu Camerimage za zdjęcia Floriana Hoffmeistera, film „Tár” zobaczycie we wtorek (28 lutego) w rzeszowskiej „Zorzy”.

„Tár” to amerykański dramat psychologiczny z 2022 roku, napisany i wyreżyserowany przez Todda Fielda (trzykrotnie nominowanego do Oscara za „Małe dzieci”, „Za drzwiami sypialni”), z udziałem Cate Blanchett.

Blanchett gra Lydię Tár, znaną berlińską dyrygentkę (pierwsza kobieta w historii) oskarżoną o wykorzystywanie seksualne. Jest u szczytu swojej kariery, przygotowując zarówno premierę książki, jak i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Wraz z żoną, koncertmistrz orkiestry, Sharon Goodnow (Nina Hoss), wychowuje córkę Petrę.

Lydia jest również współzałożycielką programu mentorskiego dla młodych dyrygentek. Osobista asystentka Lydii, jej była studentka Francesca (Noémie Merlant), ma nadzieję, że pewnego dnia Lydia awansuje ją na asystentkę dyrygenta.

Kiedy Lydia zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej niezmącone dotąd kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób. W filmie zobaczcie również Marka Stronga („1917”, „Szpieg”). 

„Tár” nagrodzono Złotą Żabą festiwalu Camerimage za zdjęcia Floriana Hoffmeistera, na ekrany polskich kin wszedł 24 stycznia br. Produkcję skrytykowała dyrygentka Marin Alsop, na której wzorowano postać głównej bohaterki. 

„Tár” pokaże kino „Zorza” we wtorek (28 lutego) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego o godz. 18:00. Przed filmem odbędzie się prelekcja, zaś po seansie dyskusja w Filmowej Cafe. Bilety na „Tár” w cenie 13 zł do kupienia w kasie kina.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama