Zdjęcie: Pixabay

Zamiast wyrzucać, wymień. – Daj rzeczom szansę na drugie życie – zachęcają organizatorzy „wymianki”, która w najbliższy piątek odbędzie się w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. 

To mogą być nietrafione prezenty lub przedmioty, które zajmują miejsce w szafie. Można je wymienić na inne, podać dalej albo sprzedać. – Może warto znaleźć im nowy dom, gdzie zostaną docenione, tak jak na to zasługują – zachęcają organizatorzy.

Zasady są proste. Każdy uczestnik przynosi minimum 5 rzeczy. Mogą być nowe albo używane, ale urocze, czyste i niezniszczone. Można wziąć matę lub niewielki koc, żeby stworzyć własne stoisko. 

Jeśli ktoś nie znajdzie czegoś na wymianę „jeden za jeden”, może wybraną rzecz kupić lub sprzedać. Organizatorzy proponują symboliczne ceny: od 2 do 20 zł. Mile widziane są również osoby, które po prostu przyjdą, być może wyłowią coś dla siebie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wymianka ruszy w piątek, 27 stycznia, o godz. 17:00 i potrwa do 19:00 – w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24. Ze względu na ograniczoną przestrzeń obowiązuje rezerwacja, wystarczy wysłać SMS na nr 662 189 188.

Udział w akcji jest bezpłatny, ale Fundacja Pustelnia, która jest organizacją non-profit, będzie zbierać drobne datki do puszki na pokrycie kosztów wydarzenia. Sugerowane kwoty: dla wystawców 10 zł, dla odwiedzających 5 zł. 

Zdjęcie: Fundacja Pustelnia

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama