Reklama

Сhwilówka w Smart Pożyczka to wygodny sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy bez konieczności osobistej wizyty w placówce pożyczkodawcy i z możliwością złożenia wniosku (o chwilówkę lub pożyczkę na raty) o każdej porze dnia, również w dni wolne od pracy. 

Pożyczka pozabankowa to rozwiązanie dla osób, które poszukują finansowania na dowód (bez składania zaświadczeń o dochodach), z szybką decyzją pożyczkową i przelewem realizowanym nawet w weekend, bowiem część firm pożyczkowych oferuje także taką opcje.

Pożyczkę online można uzyskać łatwiej niż kredyt w banku. Różnice dotyczą zarówno samych formalności, jak i badania zdolności kredytowej. Bank nie udzieli finansowania bez weryfikacji BIK.

Firmy pożyczkowe sprawdzają bazy danych o pożyczkobiorcach, ale nie zawsze będzie to BIK. Brak rozbudowanej historii kredytowej również nie utrudnia uzyskania finansowania. Z kredytem w banku może być też problem dla zadłużonych, to znaczy dla osób posiadających w danym momencie inne otwarte zobowiązania finansowe.

Poniżej zestawienie cech kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych:

  Pożyczka w firmie pozabankowej Kredyt w banku
Biuro Informacji Kredytowej (BIK) nie wszystkie firmy pozabankowe weryfikują BIK zawsze podlega weryfikacji
Dokumenty finansowe zwykle wystarczy oświadczenie o dochodach deklarowane przy wniosku o pożyczkę wymagane (np. zaświadczenie o dochodach od pracodawcy)
Pierwsza pożyczka za darmo Tak Nie
Pożyczka na dowód (minimum formalności) Tak Nie (poza wyjątkami)
Wniosek przez internet Tak Tak

 

Reklama