energia-z-fotowoltaika-orange-energia
Reklama

Jak wynika z badań Polacy są w jednej kwestii zgodni – warto inwestować w OZE. Wzrost zainteresowania fotowoltaiką potwierdza raport Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”. Jako sprzedawcę fotowoltaiki i zielonej energii chętnie wybierają Orange Energia. Z oferty firmy skorzystało już ponad 120 tys. osób.

Jak wskazuje Europejska Sieć Operatorów Elektroenergetycznych Systemów Przemysłowych (ENTSO-E), w 2022 roku wygenerowano w Europie o 37 proc. więcej energii z fotowoltaiki, niż w roku 2021.

Oferta Orange Energia Net-billing 1:1, czyli energia, która wraca

Czy fotowoltaika od Orange Energia się opłaca? W ofercie Orange Energia Net-billing 1:1 – zdecydowanie tak. Mikrowytwórcy energii (zwani też prosumentami), gdy zbliżało się wprowadzenie nowego systemu rozliczeń (net-billing zamiast opustów), obawiali się tej zmiany.

Główną przyczyną obaw była różnica w stawkach za energię oddaną i pobraną z sieci. Zgodnie z przyjętym przez ustawodawcę mechanizmem, stawka za energię pobraną z sieci może być wyższa od tej, po której mikrowytwórca wprowadził nadwyżkę wyprodukowanej przez siebie energii do sieci energetycznej.

Jednak w ofercie Orange Energia Net-billing 1:1 ten problem nie występuje. 100 proc. wartości energii wraca do prosumenta, ponieważ stawka za energię wprowadzoną i pobraną jest taka sama. Cała wartość energii oddanej zostaje zwrócona mikrowytwórcy w postaci rabatu na fakturze za prąd pobrany z sieci.

Prąd w Orange Energia nie przepada po roku

Zgodnie z treścią ustawy o OZE, okres rozliczeniowy trwa w przypadku fotowoltaiki 12 miesięcy. Oznacza to, że jeśli prosument nie wykorzysta w tym czasie środków, które zostały zgromadzone na jego depozycie, za wprowadzenie energii do sieci, to część z nich przepadnie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niewykorzystane środki stanowią nadpłatę wypłacaną prosumentowi do końca 13-ego miesiąca, ale ich wysokość nie może przekroczyć 20 proc. wartości energii oddanej. Oznacza to, że prosument może stracić nawet 80 proc. wartości energii wprowadzonej do sieci.

W przypadku oferty Orange Energia nie ma takich ograniczeń. Sprzedawca proponuje swoim klientom ważność energii oddanej przez cały okres trwania kontraktu, tj. minimum 48 miesięcy – również w przypadku umów na czas nieokreślony. Oznacza to, że klient nic nie traci, ponieważ cała energia wraca do niego.

Oferta Orange Energia obejmuje ubezpieczenie Assistance domowe

Pakiet benefitów dla mikrowytwórców obejmuje również bezpłatne ubezpieczenie domowe Assistance, na które składa się pomoc specjalistów w razie awarii lub usterki. Można skorzystać wówczas ze wsparcia elektryka, hydraulika, ślusarza, szklarza, dekarza, serwisanta AGD, RVT i PC oraz technika urządzeń gazowych i grzewczych – 5 razy w roku, każda naprawa do 1500 zł oraz części zamienne w cenie.

Ponadto, wybierając ofertę Orange Energia Net-billing 1:1 klienci otrzymują gwarancję stałych opłat miesięcznych przez 4 lata oraz brak opłaty za Magazyn Energii oddanej.

W ofercie Orange Energia 100 proc. prądu pobranego z sieci to ekologiczna, czysta energia, pochodząca ze źródeł odnawialnych.

Więcej o ofercie Orange Energia Net-billing 1:1: www.orange.pl/view/fotowoltaika.

Reklama