Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Tryb życia współczesnego człowieka jest niezwykle intensywny. Praca i natłok dodatkowych obowiązków sprawiają, że niewiele czasu pozostaje nam na odpoczynek w domowym zaciszu. Na dobrą sprawę większość z nas dużo więcej czasu spędza każdego dnia w korkach, niż na rozmowie z najbliższymi. Zazwyczaj po powrocie do domu również czekają na nas obowiązki. Obiad, kolacja, pranie, prasowanie, zmywanie, odkurzanie.

Większość z nas nie może pozwolić sobie na zatrudnienie pomocy domowej, która wszystkie te czynności wykonałaby w naszym imieniu. I nawet, jeżeli w domowe obowiązki zaangażują się wszyscy członkowie rodziny, wychodzi ich całkiem sporo.

Według danych GUS aż 70% Polaków czuje się przeciążonych pracą zawodową i obowiązkami domowymi. Brakuje nam nie tylko czasu na relaks. Często mamy również poczucie, że zbyt mało uwagi poświęcamy opiece nad dziećmi. Czy idealny dom wart jest zaniedbania relacji z najbliższymi? Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy stawiać w opozycji prac domowych i odpoczynku. Dzięki technologii, możliwe jest zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości czasu. Co więcej, bez dodatkowego obciążenia domowego budżetu, ponieważ nowoczesny sprzęt AGD optymalizuje nie tylko czas, ale również zużycie energii. 

Wydajny sprzęt AGD wydaje się często poza zasięgiem. Jesteśmy przyzwyczajeni do ustawiania długiego programu w pralce, ponieważ jest on jedyny, jakim dysponujemy. Zmywamy naczynia ręcznie, ponieważ nigdy nie mieliśmy zmywarki i jakoś sobie radzimy. Woda na zupę gotuje się nam na kuchence gazowej przez 15 minut. Przecież tak musi być. Czy rzeczywiście? Warto znać trendy w automatyzacji gospodarstwa domowego, ponieważ sprzęt AGD jest właśnie po to, aby upraszczać nam życie.

Pralki, które suszą

Rozwieszanie prania, to przeszłość. W USA od wielu lat obecne są na rynku pralko-suszarki. Do Polski zaczęły docierać one niedawno, lecz z pewnością takie rozwiązanie jest marzeniem każdej osoby, do której obowiązków należy rozwieszanie prania. Oczywiście niektóre ubrania wymagają suszenia w stanie rozwieszonym, taką informację możemy wyczytać na metce. Jednak większość ubrań oraz ręczników czy pościeli nadaje się idealnie do suszenia w pralce.

Programy odświeżania odzieży

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wiele nowoczesnych pralek dysponuje programem odświeżania odzieży. Są to bardzo krótkie cykle prania trwające kilkanaście minut. Nie niszczą one tkanin, zużywają niewiele minimalną ilość wody i energii. Dzięki programom odświeżania możliwe jest nawet codzienne pranie. Trwa 80% krócej niż standardowe pranie i kosztuje dużo mniej.

Energooszczędne zmywarki

Zmywanie sterty brudnych naczyń mało kto nazwałby przyjemnym obowiązkiem. Jednak niestety nawet najbardziej romantyczna kolacja ma swoje brutalne zakończenie w zmywaniu naczyń. Nie wspominając już o większych imprezach, po których cała zastawa czeka na nas w zlewie. Dysponując zmywarką możemy gotować pyszne posiłki, zapraszać znajomych i cieszyć się ich towarzystwem bez wizji zmywania unoszącej się nad naszymi głowami. Nowoczesne zmywarki zużywają mniej wody niż ręczne mycie naczyń. Do tego dochodzi najcenniejsze – czas, który możemy rozdysponować tak, jak chcemy.

Jeszcze szybsze przygotowanie posiłków

Przygotowanie pysznego, domowego posiłku wcale nie musi trwać długo. Nowoczesna płyta indukcyjna umożliwia zagotowanie garnka wody w kilka minut. Przygotowanie dań z makaronem lub ryżem nie potrwa więc dłużej, niż oczekiwanie na burgera. Specjalne programy w piekarnikach gwarantują idealne wypieczenie poszczególnych potraw praktycznie bez naszego udziału. Nie musimy już podglądać, czy danie dopieka się równomiernie. Pieczesz pizzę? Ustaw odpowiedni 30-minutowy program i zajmij się sobą.

Lodówka także oszczędza czas

Zwykle nie postrzegamy lodówki w kategorii sprzętu, który oszczędza czas. Jednak możliwość zrobienia zakupów żywnościowych na cały tydzień lub przygotowania posiłków na kilka dni zawdzięczamy właśnie lodówce. Nowoczesne lodówki posiadające technologię Active Oxygen (Hotpoint) gwarantują świeżość żywności aż do 9 dni. Ograniczają również rozwój bakterii aż o 90%.  

Reklama