Fot. Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej. Na zdjęciu wypadek w Majdanie Królewskim

Taki jest bilans zdarzeń na podkarpackich drogach podczas wydłużonego weekendu czerwcowego. Policjanci złapali 81 nietrzeźwych kierowców.

Wzmożone kontrole na naszych drogach trwały od środy do niedzieli. Policjanci wyłapywali piratów drogowych, zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzali – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Mundurowi sprawdzali, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Absolutnym priorytetem policjantów było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Pod lupą byli także motocykliści. 

Jak w poniedziałek poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, w czasie pięciu dni policjanci odnotowali na podkarpackich drogach 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci ujawnili 81 nietrzeźwych kierowców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło w piątek: w podrzeszowskiej Jasionce, gdzie zginęła 67-letnia piesza oraz w Majdanie Królewskim k. Kolbuszowej – tam kierowca dacii potrącił 87-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię

Do trzeciego śmiertelnego wypadku doszło w sobotni wieczór w Rudzie w powiecie mieleckim. Zginął 21-letni kierowca seata. – Samochód, którym kierował zjechał z drogi, kilkakrotnie koziołkował i uderzył w przepust – informuje KWP Rzeszów. 

Zdjęcie: KWP Rzeszów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama