Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Wycieczka do Sandomierza? Filiżanka kawy na zamojskim rynku? Spacer po połoninach? W majowy weekend pociągami PolRegio będziecie mogli odwiedzić urokliwe zakątki Polski.

Na czas długiego, majowego weekendu zaplanowane są połączenia turystyczne w relacji Rzeszów – Sandomierz – Rzeszów, Rzeszów – Zamość – Rzeszów oraz Rzeszów – Łupków – Rzeszów. Pojawi się także nowe połączenie w relacji Jarosław – Lublin – Jarosław.

Wybierając wycieczkę do Zamościa, oprócz przepięknego miasta, zwanego często „Perłą Renesansu”, można obserwować z okna pociągu przepiękną trasę na Roztocze biegnącą poprzez lasy, łąki, jeziora, a także wzdłuż granicy z Ukrainą. Wyjazd z Rzeszowa o 7:47, natomiast z Zamościa o 16:36. Czas przejazdu to około 5 godzin.

Cena za przejazd tam i z powrotem w ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł. Pociąg do Zamościa kursuje od 1 do 5 maja.

Atrakcją będzie także wycieczka pociągiem PolRegio z Rzeszowa do Sandomierza. Krótki czas przejazdu (około dwóch godzin) oraz szereg atrakcji, jakie szykują dla podróżnych włodarze miasta mogą sprawić, że będzie to ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Wyjazd z Rzeszowa o 7:25, pociąg powrotny z Sandomierza o 16:59.

Po przyjeździe na dworzec w Sandomierzu obok budynku dworca będzie czekał autobus, który przewiezie podróżnych w ścisłe centrum miasta. Cena biletu normalnego według „Taryfy podkarpackiej” to 17,70 zł. Pociąg do Sandomierza kursuje od 1 do 5 maja.

Nie tylko dla miłośników „dzikiej natury” będzie kursował bezpośredni pociąg z Rzeszowa do Łupkowa w Bieszczadach. Możliwość długich spacerów na łonie natury lub wysiadki wcześniej na trasie, by zwiedzić np. Krosno, Sanok, Komańczę. Cena za przejazd w ofercie „Połączenie w Dobrej Cenie” to 16 zł. Pociąg do Łupkowa kursuje 1, 3 i 5 maja.

Co roku oferta pociągów sezonowych się powiększa. Tym razem pojawi się nowe połączenie w relacji Lublin – Jarosław – Lublin. Dla chcących poznać dawno nieużywaną trasę kolejową oraz spędzić noc w Lublinie Przewozy Regionalne zachęcają do udania się w podróż. Cena za przejazd tam i z powrotem w ramach „Mini biletu turystycznego” to 39 zł. Pociąg do Lublina kursuje od 1 do 5 maja.

Miłośnicy  podróżowania mogą kupić bilet na całą majówkę za 39/45 zł i podróżować bez limitu przez 6 dni pociągami kategorii Regio i lokalnymi.

Podróżni mogą kupić dwa typy biletów: „Mini bilet turystyczny” za 39 zł, który jest honorowany w pociągach Regio lub „Bilet turystyczny” za 45 zł, który – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach Regio oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Oba bilety będą ważne od godziny 18:00 30 kwietnia, do godziny 6:00 6 maja

Oferta pociągów sezonowych będzie kontynuowana przez całe wakacje z tą różnicą, że połączenie do Łupkowa zostanie zastąpione pociągiem w relacji Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja) – Rzeszów oraz dodatkowo uzupełnione parą pociągów w relacji Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce. Godziny odjazdu pociągów na wakacjach mogą ulec zmianie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama