Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

– Dostosujmy prędkość do panujących warunków – apeluje do kierowców Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Od czwartku do niedzieli spodziewajcie się więcej policyjnych patroli na podkarpackich drogach.

Przez najbliższe cztery dni podkarpaccy policjanci spodziewają się na drogach naszego województwa większego natężenia ruchu. Ma to związek ze Świętem Trzech Króli. Aby zadbać o bezpieczeństwo, kierowcy zobaczą na drogach więcej policyjnych patroli. 

– Zimowa aura bywa zmienna, opady deszczu, śniegu z deszczem, nagły spadek temperatury, wszystko to może powodować, że jezdnie będą śliskie – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Stąd apel do kierowców, by dostosowali prędkość do panujących warunków drogowych. Podczas długiego weekendu policjanci będą dbać o płynny ruch, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast.

– W razie potrzeby będą ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach – informuje KWP. 

Policja ostrzega, że nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Kierowcy muszą także pamiętać, że zmianie uległa wysokość mandatów za wybrane wykroczenia. Nie będzie pobłażliwości dla osób, które po pijanemu kierują samochodami. Na drogach będzie więcej patroli, także w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama