Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

2 maja rzeszowskie urzędy pracują normalnie. Choć tego dnia obchodzimy święto flagi i jest to święto państwowe. Komunikacja miejska będzie kursowała na podstawie rozkładu obowiązującego dla dnia wolnego od nauki szkolnej.

2 maja, który w tym roku przypada w poniedziałek, nie jest dniem wolnym od pracy. Tak jak zwykle, czynne są centra handlowe, firmy i urzędy. 

Przedłużonego weekendu majowego nie ma więc rzeszowski Urząd Miasta. Pracuje od 7:30 do 15:30. Punkty obsługi mieszkańców w galeriach handlowych będą czynne do godziny 18:00.

W poniedziałek, w normalnych godzinach pracuje także Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Wszystkie sprawy można załatwiać od 7:30 do 15:30. 

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że 2 maja autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym dla dnia wolnego od nauki szkolnej. 

Urzędy skarbowe będą czynne tak jak zwykle, do 18:00. W tym roku to właśnie 2 maja mija termin składania deklaracji podatkowych.

– PIT należy złożyć do 30 kwietnia. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, dlatego termin rozliczenia podatku zostaje przesunięty do najbliższego dnia roboczego – tłumaczy Agnieszka Siwy z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Rozliczyć się można składając papierową wersję zeznania podatkowego albo skorzystać z internetowej usługi Twój e-PIT.

W poniedziałek, 2 maja, sale obsługi klientów w placówkach ZUS będą czynne do godz. 15:00. Bez ograniczeń można załatwiać sprawy przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

– Jest ona dostępna niezależnie od godzin pracy urzędu w dni robocze, czy też w weekendy. Klient ma dostęp do PUE przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – informuje Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu. 

Osoby zainteresowane Polskim Bonem Turystycznym mogą korzystać z infolinii, tel. 22 11 22 111, we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00-20.00. Natomiast w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można dzwonić pod nr 22 444 02 55, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-18:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama