Pokazy taneczne, wernisaż fotografii z dalekich podróży, zabawa taneczna i koncert Pawła Mosiołka – tak właśnie zapowiada się drugi dzień święta os. Kmity w Rzeszowie.

Słoneczna pogoda sprzyja imprezom w plenerze, zarówno tym wielkim, jak i tym mniejszym. Jednym z wielu dowodów na tę tezę są trwające od piątku Dni Osiedla Kmity,  podczas których mieszkańcy mieli okazję już zobaczyć popisy taneczne w wykonaniu młodych artystów.

Wśród atrakcji piątkowego popołudnia znalazły się również biegi, turniej drużyn podwórkowych w piłce nożnej i tenisie stołowym,  symultana szachowa oraz wyścigi na rolkach, a także konkursy sprawnościowe i artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Drugi dzień osiedlowej imprezy rozpoczyna się dziś (sobota) o godz. 15:20 oficjalnym otwarciem zabawy. Wśród atrakcji, które na mieszkańców będą dziś czekać, znajdziemy występy Orkiestry Dętej ze Strzyżowa, pokazy strażackie oraz występy solistów z Centrum Sztuki Wokalnej.

O godz. 17:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniej ukwiecony balkon i najlepiej zagospodarowaną rabatkę na osiedlu Kmity” organizowany przez Rzeszowską Spółdzielnię Mieszkaniową, a po nim odbędą się pokazy taneczne w różnych typach tańca, wśród których zaprezentują się zespoły takie jak: „Tempo-Twist”, „Taka Paka”, „Floor Cleane’rs” oraz OKK „Gwarek” RSM. K

oncert zagra także kapela „Rzeszowskie Wiarusy”. O godz. 19:00 w sali klubowej OKK „Gwarek”, można będzie obejrzeć wernisaż wystawy fotografii z dalekich podróży Wojciecha Pelczara. W planach imprezy jest  również pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna do 23:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gwiazdą Dni Osiedla Kmity będzie Paweł Mosiołek, który od kilku lat przekazuje słuchaczom melodie płynące prosto z serca. Dla Pawła w sztuce nie istnieje takie słowo jak granica. Udowadnia to współpracując z muzykami reprezentującymi różne dziedziny i style.

Paweł Mosiołek jest z  zamiłowania muzykiem i wokalistą, który pisze i komponuje własne teksty. Artysta współpracował z wieloma znanymi twórcami, m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Jackiem Królikiem, Pawłem Pełczyńskim, Arturem Lipińskim, Arkadiuszem Nawrockim czy Zbigniewem Suskim.

Wokalista ma na swoim koncie ma autorski album „Nie dla czasu”, któremu zawdzięcza eliminacje do debiutów 54 KFPP w Opolu.

Koncert Pawła Mosiołka rozpocznie się o godz. 19:00. Dni Osiedla Kmity odbywają się na osiedlowym boisku przy ul. Bohaterów.

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama