Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Dziesiątą edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023 organizuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Z tej okazji, 12 maja będzie można zwiedzić Dworzec Lokalny i bezpłatnie jeździć autobusami linią 0A i 0B.

„Koło”, nazywane też „zerówką”, jest jedną z najpopularniejszych linii. Autobusy okrążają centrum miasta. W tej chwili, z powodu budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, kursy rozpoczynają się z Dworca Lokalnego pod wiaduktem Śląskim. W dzień roboczy autobusy „koła” mają 70 kursów, w szczycie komunikacyjnym odjeżdżają co 12 minut.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie jest organizatorem dziesiątej już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023. 12 maja, od godz. 9:00 do 14:00, będzie można zwiedzać Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego 7.  

W specjalnie utworzonym punkcie informacyjno-promocyjnym pracownicy ZTM oraz Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, będą przekazywać informacje o Funduszach Europejskich, które w ostatnich latach przeznaczono na unowocześnienie rzeszowskiej komunikacji miejskiej, a także o planach na najbliższe lata.

Jak zapowiada ZTM, będzie również można zobaczyć na co dzień niedostępną dla podróżnych część Dworca Lokalnego – dyspozytornię. Zwiedzający poznają zasady organizacji pracy na dworcu, a także możliwości pozyskiwania energii przez panele fotowoltaiczne, w które został wyposażony Dworzec Lokalny.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dyspozytorzy pokażą systemy do zarządzania dworcem oraz monitoringiem, monitorowania tras wszystkich autobusów czy kontrolowania informacji na tablicach elektronicznych przy przystankach. Odwiedzający poznają też zasady działania pobliskich ładowarek szybkiego ładowania autobusów i zasięgną informacji o e-autobusach, które jeżdżą po Rzeszowie

– Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami – zachęca ZTM. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu: 17 748 13 83 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-14:30) Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023, 12 maja przez całą dobę będzie można także jeździć bezpłatnie liniami 0A i 0B. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama