Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie dołącza do Dni Walki z Rakiem. W sobotę (12 czerwca) będzie można uzyskać pomoc w zakresie profilaktyki nowotworów gruczoły krokowego.  

W Podkarpackim Centrum Leczenia Raka Gruczołu Krokowego i Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej będzie można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów. Pacjenci uzyskają odpowiedzi na pytania związane z nieprawidłowymi wynikami lub dolegliwościami dotyczącymi prostaty. 

Konsultacje odbędą się w szczególności dla mężczyzn po 45. roku życia, u których w rodzinie występowały choroby nowotworowe, mają podwyższone wyniki badań PSA oraz ci, u których występują trudności lub ból podczas oddawania moczu, konieczne są częste wizyty w toalecie.

– Szybkie wykrycie problemów z prostatą pozwala na szybszą reakcję medyczną, a badania profilaktyczne są jednym z najważniejszych elementów w walce z rakiem – podkreślą organizatorzy „białej soboty”. Konsultacje odbywać się będą w Zespole Poradni Specjalistycznych KSW nr 1 w budynku „F”, od godz. 10:00 do 14:00.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na badanie nie jest potrzebne skierowanie, ani wcześniejsza rejestracja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama