Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
Reklama

Po wielu dniach oczekiwania, w niedzielę do Rzeszowa dotarł transport ze sprzętem, który umożliwi nadawanie uchodźcom z Ukrainy numeru PESEL.

O tym, że sprzęt jest już w Rzeszowie w niedzielę poinformował prezydent miasta, Konrad Fijołek. „Dziś zostanie zainstalowany, a od jutra działamy z jeszcze większą mocą” – zapowiedział na Facebooku prezydent Fijołek.

Podziękował Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie za pomoc w transporcie sprzętu. Do Rzeszowa przyjechał on z Warszawy. To 20 zestawów do rejestrowania i pobierania danych: komputery z czytnikami linii papilarnych. 

Sprzęt będzie w punkcie przy ulicy Langiewicza 15, który od minionej środy przyjmuje wnioski uchodźców o nadanie im numeru PESEL. W pierwszy dzień kolejka była tak długa, że miasto wydłużyło godziny otwarcia punktu – do 23:00.

Jak przekazywali nam w piątek urzędnicy, w ciągu trzech pierwszych dni w punkcie nadano ponad 700 numerów PESEL. Żeby rozładować ruch zmieniono zasady wprowadzając rejestrację. Każdy, kto chce złożyć wniosek, jest zapisywany na konkretny dzień i godzinę.

Do pracy w punkcie oddelegowano 16 pracowników Urzędu Miasta – z Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

(ram, la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama