Zdjęcie: Komenda Główna Policji

Escapetruck stanie na parkingu przy hali Podpromie 23 maja. Ma poszerzać wiedzę o handlu ludźmi, wykorzystywaniu seksualnym i pracy przymusowej.

Organizatorami projektu jest holenderska policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rzeszów KMP.

W Rzeszowie „Escape van” będzie w czwartek, 23 maja, w godz. 10:00-18:00, na parkingu przy hali Podpromie.  

Zaproszeni uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będą mogli sprawdzić się w tej nietypowej, sztucznie wykreowanej rzeczywistości, która jednak bardzo realnie odzwierciedla prawdziwe historie i losy ich bohaterów.  

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wyjścia z escape roomu. Klucz do wyjścia ukryty będzie w zagadkach dotyczących losów osób, które padły ofiarami handlu ludźmi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak informuje rzeszowska policja, scenariusze opracowano w oparciu o prawdziwe, dramatyczne historie, do których modus operandi dostarczyły kartoteki spraw Biura Prewencji, Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji czy Straży Granicznej. 

– Mimo, że projekt jest tylko grą, jednak pomieszczenia bardzo realnie odzwierciedlają te prawdziwe, w których przetrzymywane były ofiary handlu ludźmi – wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Handel ludźmi, to przestępstwo o globalnej skali. Polska jest jednocześnie krajem pochodzenia, krajem tranzytowym oraz krajem docelowym dla ofiar tego procederu.

– Handel ludźmi stanowi współczesną formę niewolnictwa. Obecnie najczęstszą formą handlu ludźmi jest wykorzystanie do pracy przymusowej, drugą z kolei jest zmuszanie do pracy w seks biznesie – twierdzą policjanci.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama