Idea równości w kulturze prawnej buddyzmu to temat wykładu, jaki wygłosi w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie buddyjski mnich Desi Rinpoche. Bliski współpracownik Dalajlamy XIV spotka się ze studentami w najbliższy czwartek (14 kwietnia).

Desi Rinpoche odwiedzi WSPiA już po raz drugi. Pierwszy raz był w 2013 r. Tematem wykładu była wtedy sytuacja uchodźców tybetańskich, kultura tybetańska i systemu kształcenia na uchodźstwie. Tym razem studenci będą mogli poznać ideę równości w kulturze prawnej buddyzmu.

Desi Rinpoche jest wysokim autorytetem buddyjskiej tradycji Gelugpa. W młodości studiował na znanym uniwersytecie Drepung Loseling, który jest uważany za odpowiednik starożytnego Uniwersytetu Nalanda w dawnych Indiach. Ukończył także studia z zakresu kultury i tradycji Tybetu na Gyurme Tantric University.

Przez wiele lat Desi Rinpoche, jako sekretarz Dalajlamy, pracował w jego biurze w Dharamsali. Należy do osób szczególnie blisko współpracujących i przyjaźniących się z duchowym przywódcą Tybetu. Jednocześnie Rinpoche znany jest z niespotykanie ciepłego usposobienia i ogromnego współczucia. Ceniony jest zarówno, jako znawca kultury i tradycji Tybetu, jak i jako wielki autorytet duchowy o ogromnym wewnętrznym spokoju.

Organizatorem spotkania z Desi Rinpoche jest Koło Naukowe Grupa – Studenci dla Praw Człowieka. Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek (14 kwietnia) o godz. 10:00 w auli WSPiA (sala 118, budynek A). – Do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kulturą prawną buddyzmu – zachęca Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama