Reklama

W sobotni wieczór i w niedzielę (11-12 czerwca) w Rzeszowie będzie można podziwiać samochody, biorące udział w Podkarpacko Szaryskim Kryterium Weteranów, czyli międzynarodowym rajdzie pojazdów zabytkowych.

Uczestnicy rajdu przejadą od słowackiego Preszowa do Rzeszowa. Rajd wyruszy w piątek w południe. Wieczorem dotrze do Bardejowskich Kupeli, gdzie uczestnicy imprezy spędzą pierwszy nocleg.

Rajd będzie połączeniem imprezy szaryskiej oraz znanego Rajdu Nocy Muzeów.

W sobotę (11 czerwca) załogi zabytkowych pojazdów będą rywalizować na pięknych podkarpackich drogach przejeżdżając przez muzeum nafty w Bóbrce, startując w odcinkach sprawnościowych i na regularność.

Nie zabraknie oczywiście konkursów elegancji w Boguchwale i Rzeszowie. W Rzeszowie na terenie Millenium Hall odbędzie się „Wyścig na Karowej”, a wcześniej próby sprawnościowe zagoszczą w Niebylcu i wspomnianej Boguchwale.

Na trasie przejazdowej kibice będą mogli zobaczyć nietuzinkowe auta i motocykle. Pojawią się Mercedesy S, SL w tym tzw. Pagody, będą Czechosłowackie Skody kabriolety, które pomimo że są mniejsze w żadnym stopniu nie ustępują amerykańskim Cadillacom.

Wśród motocykli będziemy mogli zobaczyć przedwojenne i powojenne CZ-ty, Jawy a wśród nich jeden rodzynek z lat 70. – Jawę California. Oczywiście, będą stylowe angliki jak MG, Triumph i kultowy Austin Healey.

(ak)

PROGRAM RAJDU

Piątek (10 czerwca 2016)

– Presov (Słowacja) – godz. 12:00 – 18:00

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Bardejovskie Kupele (Słowacja) – godz. 18:00 – 21:00

Sobota (11 czerwca)

– Bóbrka (Muzeum Nafty i Gazu – Polska), około 11:50 – 14:00

– Niebylec – Rynek, około 15:00 – 17:00

– Boguchwała (Super OS, Próba Sprawnościowa) – ul. Akacjowa, około 16:00 – 18:00

– Boguchwała, Rynek, Konkurs Elegancji – około 16:30 – 19:00

– Rzeszów – Millenium Hall, „Wyścig na Karowej” i prezentacja na terenie obiektu – około 18:30 – 22:00

Niedziela (12 czerwca)

– Rzeszów – Millenium Hall wystawa na terenie obiektu – około 8:00 – 12:00 (zakończenie)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama