Zdjęcie: Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
Reklama

Trzy komedie, monodram i koncert piosenki aktorskiej. A to wszystko w jeden weekend, na początku lutego w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Dla tych, którzy potrzebują znakomitego humoru i rozrywki na najwyższym poziomie, „Siemaszka” przygotowała trzy propozycje. Uwielbiane przez publiczność komedie w reżyserii Marcina Sławińskiego – „Szalone nożyczki” i „Kolacja dla głupca” oraz najnowszy spektakl, który już zyskał grono wielbicieli – „Okno na parlament” Raya Cooneya. 

– Angielski dramaturg Ray Cooney, nazywany jest królem teatralnej farsy. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku – zapewnia Weronika Krupa z rzeszowskiej „Siemaszki”.

Widzowie, którzy już zobaczyli „Okno na parlament” nie szczędzą słów zachwytu. „Ach! Zobaczyć to jeszcze raz! Brawo, brawo!”, „O tym spektaklu powiedzieć, że wspaniały, komiczny, kosmiczny, błyskotliwy, z porywającą grą aktorską, to – jak nic nie powiedzieć, to trzeba zobaczyć na żywo” – to tylko kilka komentarzy po premierze spektaklu. 

 „Szalone nożyczki” są w repertuarze rzeszowskiego teatru dramatycznego od ponad 10 lat. Aktorzy zagrali ten spektakl blisko 300 razy. – Są też tacy widzowie, którzy wciągnięci w kryminalną zagadkę, widzieli to przedstawienie kilka razy – mówi Weronika Krupa.

Wyśmienita „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera, także w reżyserii Marcina Sławińskiego, to jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru. Intryga i przewrotne przesłanie gwarantuje frekwencyjny sukces, wszędzie tam, gdzie ten spektakl jest wystawiany. 

Na Małej Scenie, z gościnnym spektaklem, wystąpi Polski Teatr Studio w Wilnie. Zaprezentuje monodram „(Nie)znana” w reż. Lili Kiejzik. Sztuka została napisana na podstawie zapisków Marilyn Monroe, pokazuje nieznane oblicze zachwycającej urodą i talentem artystki. W tytułowej roli Justyna Stankiewicz.

Będzie też sentymentalny, przywołujący klimat kabaretu Starszych Panów koncert pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko”. Najpiękniejsze piosenki o miłości wykonają aktorzy „Siemaszki”: Małgorzata Pruchnik Chołka, Michał Chołka, Mateusz Marczydło i Karol Kadłubiec przy akompaniamencie Tomasza Jachyma. Reżyseria: Karol Kadłubiec.

KARNAWAŁOWY WEEKEND KOMEDIOWY 11-13 LUTEGO
11 lutego (piątek):

– 19:00 Okno na parlament (OUT OF ORDER)/ reż. M. Sławiński/ Duża Scena

12 lutego (sobota):

– 18:00 Szalone Nożyczki/ reż. M. Sławiński/ Duża Scena

– 21:00 Piosenka jest dobra na wszystko/ koncert/ foyer

13 lutego (niedziela):

– 17:00 (Nie)znana / reż. Lila Kiejzik/ Mała Scena im. Z. Kozienia

18:00 Kolacja dla głupca/ reż. M. Sławiński/ Duża Scena

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama