Zdjęcie: Materiały prasowe

Pluszowe misie, pieski, świnki, słoniki będą towarzyszyć dzieciom przewożonym karetkami. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło kilkaset pluszaków zebranych przez krakowską IKEA.

IKEA Kraków kolejny raz wsparła małych pacjentów WSPR w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano 500 kupionych w IKEA pluszaków. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

– Maskotki odgrywają bardzo ważną rolę przy udzielaniu pomocy najmłodszym pacjentom. Pluszaki są elementem wsparcia psychologicznego dla dzieci, pozwalają łagodzić stres i umożliwiają nawiązanie kontaktu z Zespołem Ratownictwa Medycznego – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Pluszowi przyjaciele odgrywają ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawiają, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane z wypadkiem. Co ważne, po zakończeniu leczenia każdy maluch zabiera swojego pluszowego towarzysza do domu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Akcja zbierania pluszaków trwała od początku listopada 2018 roku do 5 stycznia br. Wystarczyło wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Zbiórka jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama