Kończy się budowa 700-metrowej drogi, która jest przedłużeniem al. Rejtana. Prowadzić będzie do nowego targowiska, jakie ma powstać nad Wisłokiem do przyszłego roku.

Budowa przedłużenia al. Rejtana od skrzyżowania z ul. Lwowską rozpoczęła się w 2013 r. Inwestycję wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Cały teren został podniesiony o 3 m, aby nowej drodze i targowisku, które ma tam powstać, nie groziło w przyszłości zalanie wodami Wisłoka.

Oprócz drogi powstały także chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie i zjazdy do przyszłego nowego targowiska, które zostanie przeniesione z ul. Dołowej w okolice jednostki wojskowej przy ul. Lwowskiej. Inwestycja kosztowała 11 mln zł.

Nowa ulica ma się w przyszłości połączyć z ulicą Ciepłowniczą przed mostem Generała Maczka. Docelowo jezdnia będzie mieć 4 pasy – po dwa w każdą stronę. Jednak w pierwszym etapie – tym, który właśnie się już kończy, czyli dojazdu do targowiska – powstały tylko dwa pasy ruchu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nowa trasa – potocznie nazywana Wisłokostradą – odciążyć ma w przyszłości ruch na ulicy Lwowskiej i Piłsudskiego i stanowić będzie połączenie tej części miasta z dzielnicami położonymi w północnej części Rzeszowa. Inwestycja ma być zrealizowana do 2020 r. i będzie kosztowała 116 mln zł. Miasto chce na nią pozyskać unijne pieniądze.

Budowa targowiskowa ma się zacząć w tym roku. Powstanie ono na 2-hektarowej działce. Będą tam 54 pawilony handlowe, obiekt administracyjny oraz budynek sanitarny, a także hala targowa. Plan zakłada również budowę parkingu na 200 aut. Szacuje się, że budowa nowego targowiska wyniesie ok. 4 mln zł. Do użytku ma być oddane w przyszłym roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama