Zdjęcie: Orlen
Reklama

Stacja paliw Orlenu zostanie wybudowana w bezpośrednim sąsiedztwie terminala lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Ruszyły już pierwsze prace projektowe.

Stacja będzie tuż przy wjeździe na parking lotniska przy drodze wojewódzkiej nr 869, 300 m od terminala. Do tej pory pasażerowie do najbliższej stacji musieli przejechać 3 km, a do Orlenu – 9 km. Teraz będą tankować samochody od razu po wyjechaniu z parkingu lotniska.

Stację wybuduje Orlen Budonaft, spółka z Grupy Kapitałowej Orlen. Na 47-arowej działce, dzierżawionej od lotniskowej spółki, powstanie pawilon z salą sprzedaży o powierzchni 95 m kw. oraz dwusłupowa wiata nad stanowiskami dystrybutorów.

Na stacji będzie można zatankować wszystkie rodzaje paliw oraz LPG, a także skorzystać z myjni automatycznej. Dodatkowo dla wszystkich podróżnych dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna.

Dla Orlenu to kolejny punkt przy międzynarodowym porcie lotniczym. Stacje ma w pobliżu lotnisk w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, obsługują średnio blisko pół miliona klientów rocznie.

– Prace projektowe przy inwestycji w Jasionce poprzedzają ważne decyzje administracyjne oraz uzgodnienia z Urzędem Lotnictwa Cywilnego i Dowództwem Sił Powietrznych – mówi Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w Orlenie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według planów stacja w Jasionce pierwszych klientów obsłuży w drugiej połowie 2025 roku. Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, jest przekonany, że pasażerowie lotniska będą korzystać ze stacji. 

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, mówi, że z przylotniskowej stacji Orlenu ucieszą się kierowcy korzystający z autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. – Do kompletu brakowało tam tylko stacji paliw – twierdzi marszałek Ortyl. 

Ze stacji Orlenu przy terminalu powinni ucieszyć się też pracownicy i klienci pobliskiego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama