Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Nowe połączenia udogodnią pasażerom przesiadki w hubie w Monachium. Liczba rejsów z Rzeszowa do Monachium wzrośnie do 14 tygodniowo.

W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie Rzeszów-Monachium. Od 31 marca samoloty ze stolicy Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 6:15 i 13:20 każdego dnia. Pasażerowie zyskają również nową możliwość przylotu do Rzeszowa codziennym wieczornym rejsem z Monachium o 21:35.

W rozkładzie rejsów w sezonie letnim 2019 liczba połączeń cotygodniowych połączeń wzrośnie do 14. Będą się one odbywać według rozkładu:

– LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)

– LH1618 Monachium 11:20 – 12:45 Rzeszów (codziennie)

– LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)

– LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

Na wszystkich rejsach na trasie Rzeszów-Monachium latać będą samoloty Canadair RJ 900. Ryzyko opóźnienia rejsu lub odwołania go ze względu na warunki pogodowe zminimalizuje fakt, że na pasażerów lecących rano do Monachium będzie czekać samolot obsługujący wieczorny rejs do Rzeszowa poprzedniego dnia.

Nowe połączenia mają zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów. Poranny rejs z Rzeszowa ma usprawnić przesiadkę w monachijskim hubie Lufthansy. Pasażerowie będą mogli wygodniej udać się w dalszą podróż do wielu miast zarówno w Europie, jak i na całym świecie, takich jak: Dusseldorf, Zurych, Turyn oraz Nowy Jork, Chicago czy Hong Kong.

Większa częstotliwość lotów ze stolicy Podkarpacia ułatwi dogodną podróż do wszystkich 343 miast z międzynarodowej siatki połączeń Lufthansy.

– Od dawna jesteśmy obecni na polskim rynku, a na lotnisku w Rzeszowie działamy od 9 lat. Nowe rejsy ułatwią podróżnym z Podkarpacia dostęp do rozbudowanej siatki połączeń, które oferujemy na monachijskim lotnisku – mówi Frank Wagner z Lufthansa Group w Polsce.

– Dodatkowe rejsy przełożą się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, szczególnie w segmencie biznesowym. To odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rodzimych przedsiębiorców oraz zagranicznych inwestorów, których z każdym rokiem przybywa na Podkarpaciu – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Władze podrzeszowskiego lotniska szacują, że w tym roku z bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Monachium skorzysta prawie 60 tysięcy pasażerów. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.