Jesteście gotowi na zderzenie cielesności z wszechświatem? 9 lutego dobra i wolna (od wszelkich ocen!) metafizyczna dyskusja na temat „Seksu w kosmosie”.

Dyskusję organizuje Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, która w grudniu ubiegłego roku wystartowała z nowym projektem tylko dla dorosłych – „Dobro(wolne) dyskusje”. Pierwsza dotyczyła sztucznej inteligencji – jej szans i zagrożeń.

Drugie spotkanie dosłownie przeniesie uczestników w inną czasoprzestrzeń – do świata orbitalnego seksu. Tematem bowiem będzie „Seks w kosmosie”.

Jakie mamy dowody na stosowność kosmicznego zbliżenia? Czy w panujących we wszechświecie warunkach w ogóle możliwa jest prokreacja? Czy seks w kosmosie miał już miejsce? – to jedne z wielu pytań, na które znajdziecie odpowiedzi 9 lutego. 

Dowiecie się, jakie emocje mogą pojawić się u człowieka, który jest w ciągłej izolacji podczas kosmicznej wyprawy, w jakiej pozycji i w jakim stroju w kosmosie można uprawiać seks. Im „dalej w las” tym więcej pojawia się pytań, wątpliwości czy… odmiennych zdań.

Seks w kosmosie to temat, który może zastanawiać w wielu kwestiach. Tych naukowych, moralnych, medycznych, ale także psychologicznych czy religijnych. – I właśnie dlatego chcemy się mu przyjrzeć – wyjaśnia Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jednym z prelegentów spotkania będzie Witold Rozdół, matematyk, kierownik Działu Naukowego w Innowacyjnym Ośrodku Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej „Energosfera”, a także Cybersecurity Specialist w firmie HackingDept.

Drugim prelegentem będzie Patrycja Wonatowska, psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka, wykładowczyni na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Otwartość oraz pozytywne podejście do seksualności mają w jej pracy nadrzędną wartość. 

Spotkanie odbędzie się 9 lutego, o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji Wspierania Edukacji przy ul. Akademickiej 8 w Rzeszowie. Mogą w nim wziąć udział osoby 18+, wcześniej trzeba wypełnić formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama