Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Od 1 lipca można składać wnioski o 300+ na wyprawkę szkolną. Dokumenty przyjmowane są wyłącznie elektronicznie. Pieniądze wypłaca ZUS. 

Program „Dobry start”, czyli tzw. 300+ na wyprawkę szkolną, istnieje od roku szkolnego 2021/2022. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki. 

– W ubiegłym roku w regionie złożono ponad 170 tys. wniosków na 250 tys. dzieci a łączna kwota wypłat przekroczyła 75 mln zł – mówi Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  

1 lipca rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. 300 zł przysługuje każdemu uczącemu się dziecku – raz w roku na dziecko, do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada br. Złożenie wniosku – wyłącznie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS – do końca sierpnia gwarantuje wypłatę pieniędzy do 30 września.

Na PUE ZUS specjalny kreator poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o 300+. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać numer rachunku bankowego, mail oraz numer telefonu.

Również zawiadomienia dotyczące 300+ będą przekazywane elektronicznie. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek złożono przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS – wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania 30+.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama