Zdjęcie: Pixabay

Od środy (17 sierpnia) w Rzeszowie zostanie uruchomiony punkt, w którym będą przyjmowane wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Punkt przy ul. Langiewicza 15 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30- 15:30. Wzór wniosku można będzie pobrać ze strony internetowej Rządowego Centrum Legislacji lub otrzymać na miejscu w punkcie.

– Mieszkańcy będą mogli uzyskać tutaj także pomoc w jego uzupełnieniu – poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Dokumenty będą przyjmowane do końca listopada. Co ważne, nabór wniosków ruszy po publikacji oficjalnego wzoru wniosku na stronie RCL. Miasto czeka na wzór tego dokumentu. Jak tylko będzie on znany, to zostanie on udostępniony mieszkańcom. 

Wypłaty mają być realizowane w ciągu 30 dni od daty przyjęcia wniosku. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zgłoszenie źródła ogrzewania nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dodatek węglowy to wsparcie w postaci 3000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Bez kryterium dochodowego, będzie on przysługiwał również gospodarstwom, które już kupiły opał.

Dodatek węglowy jest próbą łagodzenia horrendalnych cen węgla na składach, dla wielu gospodarstw domowych są one zaporowe. Koszty ogrzania domu wzrosły o 200 procent w porównaniu do poprzednich lat.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama