Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Z nowej puli 25 mln zł niskooprocentowanych pożyczek unijnych mogą skorzystać przedsiębiorcy z Podkarpacia. Pieniądze można przeznaczyć na rozwój i realizację inwestycji. 

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) niedawno podpisał dwie umowy z Lubelską Fundacją Rozwoju (LFR). Przedsiębiorcy mogą skorzystać z preferencyjnego finansowania zakupu m.in. maszyn i urządzeń, nieruchomości i innych środków trwałych na łączną kwotę 25 mln zł. To już kolejna transza pieniędzy, które BGK przekazuje do Funduszu Pożyczkowego LFR.

– To bardzo atrakcyjna forma finansowania przedsiębiorstw z naszego regionu. Częstą barierą w rozwoju firm jest brak wystarczającego kapitału na inwestycje, dlatego nowa pula pieniędzy doskonale wypełni lukę na rynku w zakresie finansowania inwestycji w naszym regionie w segmencie MŚP – mówi Marek Nowak, dyrektor Regionalny Funduszu LFR w Rzeszowie.

LFR zachęca przedsiębiorców do sięgania po pożyczki, tym bardziej, że są one nisko oprocentowane (tylko 1,85 proc. w skali roku) – bez opłat i jakichkolwiek prowizji. Z pożyczek mogą korzystać firmy z sektora MŚP działające na terenie Podkarpacia.

Nowością jest znacznie wyższa maksymalna kwota pożyczek, wynosząca nawet do 600 tys. zł przy zakupie nowych środków trwałych. Okres spłaty wynosi nawet 7 lat. W przypadku używanych maszyn można skorzystać z pożyczki do 300 tys. ze spłatą do 5 lat. Jeden przedsiębiorca może skorzystać z dwóch pożyczek – łącznie może dostać nawet 1,2 mln zł. 

Brak jakichkolwiek prowizji i opłat oraz korzystne oprocentowanie może być dla przedsiębiorców bardzo atrakcyjną alternatywą dla kredytów komercyjnych. Misją LFR jest wspieranie rozwoju przedsiębiorców mikro, małych i średnich. – Bezpłatnie pomagamy przedsiębiorcom przy wszelkich formalnościach w uzyskaniu preferencyjnych środków – dodaje Marek Nowak. 

Rzeszowski oddział LFR dodatkowo uruchomił specjalny numer telefonu pod którym przedsiębiorcy mogą uzyskać informacje, jak sprawnie złożyć wniosek i pozyskać pożyczkę – 17 853 59 17. W ostatnich miesiącach podkarpaccy przedsiębiorcy skorzystali już z 92 pożyczek, udzielanych przez LFR na kwotę ponad 14 mln zł.

– Nadal przyjmowane są wnioski z poprzedniej puli, ale pieniędzy jest coraz mniej, więc warto przyspieszyć decyzję o inwestycji – zachęca dyrektor Nowak. Szczególnie przed końcem br. warto sięgnąć po pożyczkę, bo dodatkową korzyścią jest możliwość jednorazowej amortyzacji środka trwałego i obniżenie podstawy do opodatkowania za 2018 r. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: