Zdjęcie: Ekoskop
Reklama

Do 30 sierpnia zostały przedłużone darmowe rejsy katamaranem po Wisłoku w Rzeszowie. Trwają na nie zapisy.

Rejsy katamaranem po Wisłoku 25 lipca uruchomiło rzeszowskie stowarzyszenie „Ekoskop” w ramach bezpłatnych warsztatów ekologicznych „Rzeszowska Amazonia”. Są one częścią realizowanego przez „Ekoskop” projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”.

Początkowo bezpłatne rejsy katamaranem miały się odbywać od 25 lipca do 12 sierpnia. Urząd Miasta w Rzeszowie poinformował, że około 45-minutowe rejsy po Wisłoku zostały przedłużone i będą trwały do 30 sierpnia br.

Rejsy katamaranem odbywają się po obszarze ochrony NATURA 2000 na Wisłoku. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo zapisów mają rodziny z dziećmi oraz opiekunowie z grupami dzieci.

O udziale w rejsach decyduje kolejność imiennych zapisów, które są prowadzone pod numerem telefonu: 577 116 959 – od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 11:00. Rejsy odbywać się będą wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie (z wyłączeniem niedziel).

Każdy rejs rozpoczyna się z przystani obok rezerwatu „Lisia Góra” o godz. 10:00, 10:50, 11:40 i 12:30. W jednym rejsie może wziąć udział nie więcej niż 11 osób. Zbiórka uczestników każdego rejsu, na kei katamaranu, 5 minut przed ustaloną godziną wypłynięcia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: