Radni sejmiku podkarpackiego zgodzili się w poniedziałek na zwiększenie pieniędzy z budżetu województwa na budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce. Do jego budowy brakowało 33 mln zł.Samorząd podkarpacki na budowę Centrum chciał przeznaczyć prawie 90 mln zł. Najtańsza oferta, jaka dotarła kilka miesięcy temu do urzędu marszałkowskiego, przekraczała 122 mln zł.

Tomasz Leyko, rzecznik urzędu, twierdzi, że dostali zapewnienie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o zwiększeniu dofinansowania o 16,5 mln zł. Resztę brakujących pieniędzy wyłoży samorząd. Część z nich, bo 12 mln zł, udało się pozyskać dzięki temu, że samorząd mniej dołoży ze swojego budżetu do inwestycji drogowych. Dostaną one większe wsparcie unijnych funduszy.

– Na resztę, czyli 4,3 mln samorząd w 2014 roku zaciągnie kredyt – twierdzi Leyko.

W ramach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego ma powstać budynek o wielkości 27 tys. m kw. W części kongresowej znajdą się dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa, szatnia, i inne pomieszczenia. W części wystawienniczej będzie przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 m kw., pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa i pomieszczenia techniczne.

W CWK znajdować ma się również „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny, a także biura United Nations Global Compact, którego specjalizacją mają być działania związane z przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej.

Projekt ma być zakończony do końca 2015 roku.

Na zdjęciu wizulizacja Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

Zdjęcie: Pracownia A.P.P Dom

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama