Zdjęcie: Materiały prasowe

Dwa razie dziennie będzie można latać z Rzeszowa do Monachium od wiosny 2019 roku samolotami Lufthansy. Zmienią się także godziny połączeń. 

Pasażerowie Jasionki zyskają możliwość podróży do Rzeszowa wieczornym rejsem, który wystartuje z Monachium o godz. 21:35. Przylot lotu o numerze LH1606 do Rzeszowa zaplanowano na 23:00. Połączenia odbywać się będą siedem razy w tygodniu.

W drogę powrotną z Rzeszowa do Monachium samolot zabierze pasażerów codziennym porannym rejsem o 6:15. Pierwsze połączenie w nowym rozkładzie pojawi się 31 marca 2019 r. Tym samym Lufthansa zwiększy liczbę rejsów z Rzeszowa do Monachium do 14 w tygodniu.

– Nowe godziny połączeń z lotniska w Jasionce umożliwią dogodniejsze połączenia transferowe na lotnisku przesiadkowym Lufthansy w Monachium – twierdzi przedstawiciele podrzeszowskiej portu. W sezonie letnim 2019 połączenia odbędą się według rozkładu:

– LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

– LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)

– LH1618 Monachium 11:20 – 12:45 Rzeszów (codziennie)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)

– Połączenia z Rzeszowa do Monachium cieszą się coraz większym powodzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na potrzeby pasażerów wprowadzając dodatkowe połączenie w tygodniu i dostosowując godziny rejsów – mówi Frank Wagner z Lufthansa Group w Polsce. 

Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, twierdzi, że bezpośrednie połączenie z Monachium to jedna z najważniejszych tras w rozkładzie lotniska, szczególnie dla pasażerów biznesowych, których z roku na rok przybywa na Podkarpaciu.

– Jestem przekonany, że wielu z nich skorzysta z dodatkowych możliwości przesiadkowych – mówi Tabisz. Port w Monachium umożliwia dalszą podróż w 130 kierunkach. Lotnisko znajduje się około 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii.

Połączenia z Rzeszowa do Monachium zostały uruchomione przez Lufthansę w marcu 2016 roku. Zastąpiły loty do Frankfurtu. Te niemiecki przewoźnik zlikwidował.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama