Dogrywka prezydencka w Rzeszowie. Fijołek i Szumny już głosowali [FOTO]

Rzeszowianie wybierają w niedzielę swojego prezydenta. Do południa swoje głosy oddali kandydaci: Konrad Fijołek i Waldemar Szumny. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa) pojawił się w swoim lokalu wyborczym w Przedszkolu nr 9 przy ulicy Podwisłocze po godz. 11:00. Tak jak 7 kwietnia, towarzyszyła mu żona – Magdalena. Z kolei Waldemar Szumny (PiS) swój głos oddał w samo południe w Szkole Podstawowej nr 37 przy ulicy Kwiatkowskiego. 

W niedzielę, 21 kwietnia, od 7:00 rano mieszkańcy biorą udział w drugiej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa, bo pierwsza z 7 kwietnia nie przyniosła rozstrzygnięcia. W tej sprzed dwóch tygodni Konrad Fijołek otrzymał 37,91 proc. głosów, Waldemar Szumny – 24,23 proc. Frekwencja wyniosła 51,13 proc. Konieczna jest dogrywka. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lokale wyborcze będą czynne do godz. 21:00. W Rzeszowie uprawnionych do głosowania jest 148 067 osób. – Wybory przebiegają spokojnie, bez zakłóceń – mówi Paulina Ślemp-Hejnowicz, dyrektor rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Także policja nie odnotowała żadnych incydentów podczas głosowania. 

Zaraz po zamknięciu lokali, poznamy wyniki badania exit poll w Rzeszowie, które przeprowadza pracownia Ipsos. Wyniki badania będzie można zobaczyć równocześnie w Polsacie, TVN i TVP.

Idźcie na wybory! 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama