WSPiA
Reklama

Dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni, innowacyjne metody kształcenia, najwyższe stawki stypendiów wśród uczelni niepublicznych w regionie, a także wybitna kadra ekspertów-praktyków, która przygotuje Cię do przyszłej pracy. Odkryj możliwości, jakie stawia przed Tobą WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w roku akademickim 2024/2025!

Wystartowała już rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Na wszystkich kandydatów, którzy chcą złożyć podanie o przyjęcie na studia w I turze rekrutacji czekamy do 2 sierpnia 2024 r.

WSPiA

W ofercie edukacyjnej WSPiA pojawił się nowy kierunek studiów: „Transport – Spedycja – Logistyka” (studia I stopnia). Kandydaci mają do wyboru dwie atrakcyjne specjalności: Transport oraz Obsługa Celna. W dobie wielu zmian gospodarczych, Podkarpacie stało się centrum logistycznym, hubem przeładunkowych na linii wschód-zachód. Niewątpliwie otwiera to przed absolwentami kierunku wiele możliwości i daje szerokie perspektywy zawodowe.

WSPiA oferuje także studia na kierunku: „kryminologia” i „zarządzanie” (studia I stopnia), „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia) oraz „prawo” (5-letnie studia magisterskie).

Wybierz swój kierunek

Kandydatów, którzy chcą dołączyć do grona studentów WSPiA w roku akademickim 2024/2025 czeka kilka nowości.

Decydując się na studia na kierunku „Administracja”, kandydaci mają do wyboru 10 specjalności. Jedną z nich jest dostępna zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu administracja publiczna, która dzieli się na dwie specjalizacje: ogólnoadministracyjną oraz administrację specjalną.

Na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” kandydaci mogą wybrać spośród 8 atrakcyjnych specjalności, w tym jednej całkiem nowej – menadżer bezpieczeństwa w lotnictwie. Jest ona dostępna dla osób rekrutujących się na studia I stopnia.

Ogromną popularnością wśród kandydatów wciąż cieszy się „Kryminologia”. Niewątpliwie, atutami tego kierunku jest możliwość poznania rzeczywistości kryminologii „z pierwszej ręki” oraz dostęp do nowocześnie wyposażonego Podkarpackiego Centrum Kryminologii, Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Kandydaci swoje wykształcenie profilują przedmiotami do wyboru m.in.: podstawy psychiatrii, medycyna sądowa, analiza kryminalna.

Z kolei kandydaci chcący rozpocząć studia na kierunku „Zarządzanie” mają do wyboru sześć specjalności, w tym finanse i rachunkowość oraz kadry i płace.

Studiuj Prawo w WSPiA

Studia prawnicze w WSPiA otwieraj przed studentami wiele możliwości. Jedną z nich jest „prawnicza ścieżka aplikacyjna”, która przygotowuje do podjęcia aplikacji i wykonywania zawodu: sędziego, prokuratora radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika. Jeżeli kandydaci zamierzają jednak wybrać inną drogę kariery prawniczej, mogą zdecydować się na „ścieżkę przygotowującą do wykonywania innych zawodów prawniczych”.

Nowy Model Kształcenia – Punktowe Zaliczanie Przedmiotów

WSPiA wchodzi na nowy poziom nauczania! W ostatnim roku Uczelnia przestawiła się na Nowy Model Kształcenia – Punktowe Zaliczanie Przedmiotów. Jest to pierwsze takie systemowe rozwiązanie w skali nie tylko regionu, ale całej Polski.

Zaliczenie przedmiotu nie kończy się – jak dotychczas – oceną z egzaminu, tylko polega na systematycznym uzyskiwaniu punktów przez studentów w ramach siedmiu dróg. Cztery z nich są obowiązkowe (egzamin, ćwiczenia, warsztaty, kliniki dydaktyczne), zaś pozostałe trzy (MIX, obecność, inne aktywności) – fakultatywne – dają dodatkowe punkty podnoszące końcową ocenę.

Na studiach niestacjonarnych w miejsce tradycyjnych egzaminów WSPiA wprowadziła zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów – SBS, czyli „step by step – krok po kroku”. Dzięki temu studenci WSPIA nie muszą zdawać egzaminów podczas tradycyjnej sesji. W zamian mogą systematycznie, przez cały semestr, zaliczać tematy omawiane na wykładach.

W WSPiA można także zdobywać dodatkowe punkty – podnoszące ocenę w ramach tzw. MIXA EDUKACYJNEGO. „Premie” można otrzymać m.in.: za działalność w kołach naukowych, udział w seminariach, konferencjach i debatach, projektach badawczych, symulowanych rozprawach sądowych czy za pracę w Klinikach. A tych dodatkowych aktywności w WSPiA nie brakuje!

Kształcenie praktyczne

Uczelnia kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne, które stanowi aż 60% wszystkich zajęć. Dzięki temu studenci mają możliwość zdobyć szereg umiejętności, niezbędnych w późniejszym życiu zawodowym. A to oczywiście nie wszystko!

WSPiA to także blisko 20 Kół Naukowych i organizacji studenckich, pozwalających rozwijać swoje pasje, angażować się w projekty badawcze i społeczne oraz budować cenne relacje. Miłośnicy sportu i aktywności fizycznej mogą natomiast dołączyć do Klub Uczelnianego AZS WSPiA czy też korzystać z hali sportowej i darmowej siłowni.

Najwyższe stawki stypendiów wśród uczelni niepublicznych w regionie

Studenci WSPiA mogą w pełni skupić się na nauce i rozwijaniu swoich zainteresowań dzięki różnym formom pomocy społecznej. Są to stypendia: socjalne, rektora, dla osób niepełnosprawnych oraz zapomoga. Co ważne, od stycznia 2024r. maksymalna kwota łączna wszystkich świadczeń materialnych wzrosła z 2700 zł aż do 3500 zł! Są to jedne z najwyższych stawek stypendialnych wśród uczelni niepublicznych na Podkarpaciu.

Jedna opłata, wiele możliwości

WSPiA oferuje jedne z najniższych – w porównaniu z innymi uczelniami niepublicznymi – opłat za studia. Ponadto możesz mnożyć swoje kompetencje, studiując drugi i kolejny kierunek, a także decydując się na więcej specjalności czy zajęć – bez dodatkowych kosztów!

Chcąc zapewnić studentom tańsze, a zarazem lepsze warunki mieszkaniowe, WSPiA jako jedyna uczelnia w Polsce zapewnia studentom zakwaterowanie w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim. Opłaty są bardzo niskie i zaczynają się już od 450 zł miesięcznie.

Pierwsza tura rekrutacji na studia w WSPiA rozpoczęła się w poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. i potrwa do piątku, 2 sierpnia 2024 r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 5 sierpnia 2024 roku.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie na stronie: e-rekrutacja.wspia.eu

WSPiA

Reklama