Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Z rysunków dzieci w Rzeszowie powstanie Najdłuższa Książka Świata. Aby tak się stało, trzeba narysować “zwierzęcą” pracę literacką i zanieść ją do rzeszowskiej WiMBP. 

Rzeszów od kilku lat tworzy Najdłuższą Książkę Świata. W tym roku odbędzie się już piąta jubileuszowa edycja tego wydarzenia, które organizuje Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozbudzanie ich wyobraźni poprzez poznawanie literatury, a także zachęcanie do kreatywnej aktywności plastycznej.
Akcja jest adresowana do dzieci w wieku 5-10 lat.

Aby wziąć w niej udział należy przygotować pracę plastyczną, która przedstawia zwierzęcą postać literacką – bohatera wiersza lub opowiadania autorstwa dowolnie wybranego pisarza. Ilustrację może uzupełniać tekst stworzony przez dziecko.

Następnie przygotowaną pracę wykonaną dowolną techniką na papierze formatu A3 należy złożyć wraz z kartą zgłoszenia do 1 marca w jednej z rzeszowskich placówek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prace powinny być oryginalnym pomysłem dziecka, nie powinny być wcześniej publikowane ani nagradzane.

– Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko z Rzeszowa, ale z całego województwa podkarpackiego, a nawet całej Polski – zachęcają organizatorzy Najdłuższej Książki Świata.

Z prac nadesłanych przez uczestników zostanie złożona Najdłuższa Książka Świata 3 kwietnia (początek o godz. 10:00) na placu zabaw przy ul. Podchorążych 1 (obok Filii nr 10). Do wspólnego składania zostaną zaproszone także dzieci ze szkół i przedszkoli, których uczniowie najliczniej wezmą udział w akcji. Organizatorzy liczą, że do zabawy w tym roku przyłączy się ponad 2000 dzieci. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ

Podczas tegorocznej akcji odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk – dziennikarką, tłumaczką, pisarką, autorką książek dla dzieci. W 2018 roku w Najdłuższą Książkę Świata zaangażowało się 1277 dzieci z 31 szkół i przedszkoli w regionie. Z prac powstała książka o długości 536 metrów i 58 centymetrów, która liczyła 1849 stron.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: