Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pokaz filmowy i orzeźwiająca lemoniada to nie jedyne atrakcje, które dla mieszkańców Rzeszowa przygotował „Letni Ogródek Kulturalny”. W tym roku zaskoczył nowym projektem – „Domówka u Janusza”, czyli potańcówką w stylu lat 80.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

Letni Ogródek Kulturalny znany jest przede wszystkim z seansów filmowych na świeżym powietrzu. Celem działalności Ogródka jest tworzenie wyjątkowego miejsca spotkań dla mieszkańców Rzeszowa oraz promowanie wspólnej celebracji życia i niepowtarzalnego klimatu. To już 3. edycja imprezy, której inicjatorem jest Rzeszowski Inkubator Kultury.

Jednak w tym roku, w ramach LOK, rusza nowy projekt – „Domówka u Janusza”. W najbliższą środę (18 lipca) przestrzeń rzeszowskiego inkubatora zamieni się w szalony parkiet taneczny.

Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza – znanego rzeszowskiego fotografa, do którego należała kamienica, w której obecnie mieści się biuro Estrady Rzeszowskiej.

„Domówka u Janusza” to początek cyklu klimatycznych potańcówek, w której centrum będzie stać szansa dla początkujących DJ-ów, tzw. wolna konsola. Młodzi i kreatywni DJ-e staną przed szansą, by zaprezentować własną 30-minutową kompozycję i tym samym wejść na rynek.

Pierwszą imprezę 18 lipca poprowadzi profesjonalista DJ Mateusz „Mundy” Błoniarz. Od 20:30 będzie rozgrzewał wszystkich żądnych tanecznych dźwięków, piosenkami z lat 80. ubiegłego wieku. Nie zabraknie hitów znanych wszystkim, przy których nogi same niosą do tańca.

Wstęp na „Domówkę” jest bezpłatny. Mile widziane podczas potańcówki są także kostiumy w stylu lat 80. Dla najlepiej przebranej osoby organizatorzy przewidują Order Janusza Imprezy.

Podobnie jak przy kinie plenerowym, podczas „Domówki” organizatorzy będą serwowali orzeźwiające napoje w ramach projektu Społecznej Lemoniady. To projekt, w którym to kupujący sam wyceniają produkt i płaci za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować, jednak nie mniej niż 1 zł. Akcja przyświeca idei eco lifstyle. Aby nabyć lemoniadę, należy przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Oprócz potańcówki, LOK organizuje także pokaz filmu „7 psychopatów”. To typowa czarna komedia w reżyserii Martina McDonagh’a. Historia o scenarzyście Martym, który właśnie kończy swoją pracę pt. “Siedmiu psychopatów”. Wtedy właśnie jego przyjaciel wpada w poważne tarapaty, kradnąc psa niebezpiecznego gangstera.

Film otrzymał nagrodę publiczności za najlepszy film podczas MFF w Toronto oraz nagrodę od Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych za najlepszą obsadę. Pokaz filmu odbędzie w piątek (20 lipca) na placu przed Estradą Rzeszowską  przy ul. Jagiellońskiej 24.  

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Naprawdę instytucja kultury, a przynajmniej mająca słowo “kultura” w nazwie, chce przypomnieć o ważnej dla miasta postaci jaką był Edward Janusz organizując “domówkę u Janusza” i wręczając “order Janusza imprezy”? Strasznie to gówniarskie i infantylne, bez krzty wyczucia i dobrego smaku…

Comments are closed.