Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Rzeszowski Inkubator Kultury kontynuuje serię „Domówek u Janusza”. Podczas drugiej imprezy (1 sierpnia) królować będzie muzyka rockowa. 

Pierwsza „Domówka u Janusza” – Disco w stylu lat ’80 z inicjatywy Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, odbyła się 18 lipca. W potańcówce wzięło udział ponad 100 osób. Jej uczestnicy bawili się w siedzibie RIK i Estrady Rzeszowskiej, historycznym miejscu, dawnym domu słynnego rzeszowskiego fotografa Edwarda Janusza przy ul. Jagiellońskiej 24. Od jego imienia wzięły nazwę typowe fotografie, zwane rzeszowskimi januszami.

Kolejna impreza odbędzie się w najbliższą środę (1 sierpnia) pod znakiem Legend Rocka, a poprowadzi ją doświadczony DJ Mateusz „Mundy” Błoniarz.

„Domówka u Janusza” rozpocznie się o 20:30 i potrwa do 22:30. Wstęp bezpłatny. Podczas potańcówki mile widziane są także kostiumy w klimacie Legend Rocka. Dla najlepiej przebranej osoby organizatorzy przewidują Order Janusza Imprezy.

Podobnie jak przy kinie plenerowym, podczas „Domówki” organizatorzy będą serwowali orzeźwiające napoje w ramach projektu Społecznej Lemoniady. To projekt, w którym to kupujący sam wyceniają produkt i płaci za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować, jednak nie mniej niż 1 zł. Akcja przyświeca idei eco lifstyle. Aby dostać lemoniadę, należy przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Oprócz „Domówki”, Letni Ogródek Kulturalny RIK organizuje pokaz filmu „Frances Ha”. To historia tytułowej Frances –  tancerki, która każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na swoją przyszłość. W tę rolę wcieliła się Greta Gerwig okrzyknięta „Woodym Allenem w spódnicy”. Aktorka za udział w filmie została nominowana do Złotych Globów w 2014 r. w kategorii „Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu.”

Pokaz odbędzie się 3 sierpnia o 21:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama