Reklama

Zamki i pałace wpływowych rodów magnackich, a także urokliwe dwory szlacheckie i ich piękne założenia ogrodowe prezentuje najnowsza publikacja Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

„Podkarpackie. Ogrody i Domy Historyczne” to album autorstwa Krzysztofa Motyki. Publikacja prezentuje zarówno doskonale znane obiekty, jak chociażby Zamek w Krasiczynie czy Pałac w Łańcucie, a także skromniejsze, chociaż równie atrakcyjne domy historyczne m.in. w Dubiecku, Żarnowcu czy Bolestraszycach.

Autor albumu skupił się w swych fotografiach na zieleni. Zdjęcia prezentują przykłady ogrodów włoskich, francuskich i angielskich, które stanowią niepowtarzalne uzupełnienie poszczególnych obiektów.

Celem wydania albumu było pokazanie różnorodności pałaców, zamków i dworów rozsianych po całym Podkarpaciu – wskazanie na mnogość stylów architektonicznych i historię poszczególnych domów, a w szczególności prezentacja wspomnianych ogrodów, które są atrakcją turystyczną samą w sobie.

Dla PROT publikacja albumu „Podkarpackie. Ogrody i Domy Historyczne” stanowi też pierwszy krok do utworzenia nowego produktu turystycznego – Karpackiego Szlaku Domów i Ogrodów Historycznych.

Album prezentuje w sumie 24 pałace, zamki i dwory zlokalizowane na Podkarpaciu wraz z ich ogrodami. Zdjęcia opatrzone są opisem historyka sztuki, Bożeny Figieli, w języku polskim i angielskim.

– Jest to publikacja, która stanowi doskonały souvenir z Podkarpacia i może być świetnym pomysłem na prezent. Przede wszystkim jednak, zachęca do spacerów i odwiedzenia poszczególnych miejsc na żywo – uważa Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiego Regionalnej Organizacji Turystycznej.

„Podkarpackie. Ogrody i Domy Historyczne” można nabyć w punkcie informacji turystycznej w Rzeszowie (wejście do Trasy Podziemnej w Rynku), w biurze PROT oraz w wybranych księgarniach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: