Zdjęcie: Piotr Oczoś / Politechnika Rzeszowska

Wysokie czwarte miejsce zajęła Politechnika Rzeszowska w pierwszym rankingu polskich uczelni o dostępności stron www dla niepełnosprawnych. 

Ranking opracowano na podstawie raportu przygotowanego przez firmę Kinaole Solutions w lutym i marcu 2021 r. – To pierwsza edycja raportu o dostępności cyfrowej uczelni w Polsce – podkreśla Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

W badaniu wzięło udział 50 uczelni wyższych. Miało ono zwrócić uwagę, czy ich strony internetowe są łatwe w obsłudze dla osób niepełnosprawnych. W badaniu wzięto pod uwagę 16 kryteriów, które dotyczą osób niewidomych, niedowidzących oraz głuchych.

W rankingu najlepiej wypadł Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, drugie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, trzecie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czwarte miejsce zajęła Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Z województwa podkarpackiego w rankingu była uwzględniona jeszcze jedna uczelnia wyższa – Uniwersytet Rzeszowski, który zajął 27. miejsce. Ponadto, Politechnika Rzeszowska zajęła trzecie miejsce wśród uczelni z najmniejszą liczbą błędów. 

Z pełną treścią raportu możecie zapoznać się TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama