W ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru” w sobotę i niedziele (5 i 6 kwietnia) Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie udostępnia pulę biletów na spektakl „Kosmonauty wiadomość ostatnia do kobiety, którą kochał w byłym Związku Radzieckim” w cenie 25 złotych.

Bilety można kupić w kasie Teatru podając hasło „Dotknij Teatru”.

„Dotknij Teatru” to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach.

„Kosmonauty wiadomość ostatnia…” to multimedialne show przedstawiające metaforycznie ujętą historię zainspirowaną losem radzieckiego kosmonauty Siergieja Krikalowa, który utknął na kilka miesięcy na stacji kosmicznej Mir w czasie upadku supermocarstwa ZSRR.

Czterdzieści dwie sceny poetyckiego, niekiedy groteskowego, niekiedy zabawnego i wzruszającego dramatu w kosmicznej przestrzeni na scenie teatru. Dwóch kosmonautów, którzy stracili kontakt z Ziemią, przeżywający kryzys wieku średniego szkocki urzędnik administracji państwowej, norweski negocjator na rzecz światowego pokoju, rosyjska tancerka erotyczna, francuski badacz UFO, logopeda z Edynburga poszukująca zaginionego męża – losy tych ludzi splata wyjątkowy zbieg okoliczności łącząc intymne światy bohaterów w epicki dramat. „Kosmonauty wiadomość ostatnia…” to opowieść o braku komunikacji w świecie, w którym wszystko wydaje się misternie połączone.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama