Zdjęcie: Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego

Smutna wiadomość. W ostatni dzień 2019 roku roku zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

O śmierci prof. Marleny Makiel-Hędrzak we wtorek, 31 grudnia br. poinformował Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prof Makiel-Hedrzak pracowała w Zakładzie Rysunku i Kształtowania Przestrzeni w Instytucie Sztuk Pięknych UR na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Prof. Marlena Makiel-Hędrzak ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Na rzeszowskiej uczelni pracowała od 1996 roku, uprawiała działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą.

Prof Makiel-Hedrzak była wielokrotnie uczestniczką plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych. Publikowała teksty o sztuce oraz wiersze, była laureatką nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną. Była redaktorką naczelną Rocznika Wydziału Sztuki UR „Warstwy” oraz współpracowniczką kwartalnika „Fraza”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 10 lat opiekowała się Galerią na Pięterku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, gdzie prezentowała prace swoich wychowanków. Projektowała okładki książek wielu autorów z naszego Instytutu. „W osobie Zmarłej tracimy wielkiego i niezawodnego Przyjaciela Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa” – napisano na Facebooku IPiDz UR. 

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę 4 stycznia 2020 roku o godz. 9:30 w kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30), przy cmentarzu komunalnym w Krośnie.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama