Zdjęcie: Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska

Dr inż. Arkadiusz Bednarz z Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej został ambasadorem programu Fulbrighta 2021-2023 na województwo podkarpackie. 

Dr inż. Arkadiusz Bednarz ma promować program Fulbrighta w swoim regionie, pomóc zainteresowanym uwierzyć w siebie oraz doradzać w kwestii dokumentów stypendialnych i przyszłych możliwości związanych z tym stażem naukowym. Naukowiec uczestniczył w roku akademickim 2018/2019 w sześciomiesięcznym stażu w Lehigh University (Bethlehem, PA).

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna, której głównym zadaniem jest administrowanie programem Fulbrighta w Polsce. Prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, gdzie bezpłatnie można zasięgnąć informacji i porady o możliwościach wyjazdu do USA dla uczniów i studentów.

Komisja przyznaje stypendia w USA na badania, odbycie studiów. Program Fulbrighta to największy i najbardziej rozpoznawalny program wymiany naukowej do USA, uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych programów wymiany na świecie. Wśród byłych stypendystów są nobliści, osoby z nagrodą Pulitzera i innymi prestiżowymi nagrodami.

Do drugiej edycji „Programu Ambasadorów i Ambasadorek” wybrano 14 absolwentów i absolwentek z różnych ośrodków akademickich w Polsce, którzy będą m.in. organizować spotkania informacyjne dotyczące programu Fulbrighta w swoich regionach. Ambasadorzy i ambasadorki działają w 17 ośrodkach akademickich w Polsce, m.in. w Rzeszowie. 

Do zadań ambasadorów należy organizacja wydarzeń promujących stypendia programu Fulbrighta, wspieranie kandydatów na stypendia, współpraca z innymi ambasadorami programu, udział w spotkaniach i szkoleniach, a także współpraca ze stowarzyszeniami absolwentów i grupami nieformalnymi absolwentów w swoim regionie.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama