Zdjęcie: Pixabay

W zimie kryte lodowisko, w lecie boisko wielofunkcyjne. Na przełomie 2018 i 2019 roku mieszkańcy Rzeszowa po raz pierwszy będą mogli pojeździć na łyżwach na krytym lodowisku.

Długo wyczekiwane kryte lodowisko powstanie w rejonie ul. Zielonej i Granicznej na osiedlu Drabinianka.

– Będzie to pełnowymiarowe lodowisko, na którym będzie można rozgrywać np. mecze hokeja. Planujemy również, aby przez pół roku obiekt funkcjonował jako kryte lodowisko, a przez kolejne pół jako wielofunkcyjne boisko – mówi nam Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Płyta lodowiska ma mieć wymiary 60 m na 30 m, zaś sam budynek – 60 m na 45 m. Obiekt będzie wyposażony w zaplecze sanitarne, szatnie oraz wypożyczalnie łyżew. Nowe lodowisko zyska również trybunę, która będzie liczyła około 300 miejsc.

Nie zabraknie również nowoczesnych technologii jak panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz na przełomie lutego i marca zamierza wyłonić firmę, która opracuje dokumentację inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w czwartym kwartale tego roku zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się budową lodowiska.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 7 mln zł. – O tym, ile ostatecznie będzie kosztować budowa krytego lodowiska zadecydują rozstrzygnięte przetargi, ale nowy obiekt będzie wielkością zbliżony do hali sportowej przy ul. Hetmańskiej, więc spodziewamy się podobnych wydatków – wyjaśnia dyrektor Kukulska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama