Na jednej z najważniejszych tras Podkarpacia doszło do poważnego wypadku, który spowodował wielogodzinne utrudnienia. Ranne zostały w nim aż cztery osoby.
Do dramatycznych scen doszło w piątkowe popołudnie, gdy ruch na drodze krajowej nr 94 był szczególnie intensywny.
Groźny wypadek na DK94
Do wypadku doszło 27 marca około godziny 15:00 na ulicy Lwowskiej w Dębicy, czyli odcinku będącym ważnym fragmentem drogi krajowej nr 94. Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – jeden samochód osobowy oraz jeden ciężarowy.
Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była natychmiastowa interwencja służb ratunkowych. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Mundurowi wspólnie prowadzili działania zabezpieczające i ratunkowe.

Cztery osoby ranne
W wyniku wypadku poszkodowane zostały aż cztery osoby. Trzy z nich wymagały hospitalizacji i zostały przetransportowane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. Stan rannych nie został póki co szczegółowo ujawniony, jednak skala zdarzenia wskazuje, że obrażenia mogły być poważne.
Na miejscu pracowały trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielały pierwszej pomocy i koordynowały transport poszkodowanych. Każda minuta miała znaczenie, a działania służb były prowadzone równolegle, aby jak najszybciej zabezpieczyć miejsce zdarzenia i pomóc rannym.
Paraliż ruchu i ogromne utrudnienia
W trakcie prowadzenia akcji ratunkowej droga krajowa nr 94 została całkowicie zablokowana. To jedna z kluczowych tras komunikacyjnych regionu, dlatego skutki zdarzenia szybko odczuli kierowcy podróżujący przez Dębicę i okolice.
W kierunku Pilzna tworzyły się długie korki, a służby kierowały ruch na objazdy. Utrudnienia trwały przez dłuższy czas, powodując opóźnienia i frustrację wśród kierowców. Dopiero po zakończeniu działań ratunkowych i uprzątnięciu miejsca wypadku możliwe było stopniowe przywracanie ruchu.
Służby w pełnej mobilizacji
W działaniach uczestniczyli strażacy PSP z Dębicy oraz OSP z Podgrodzia i Pustyni. Na miejscu obecna była również policja, która prowadziła czynności wyjaśniające oraz zabezpieczała teren zdarzenia.
Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na ruchliwych odcinkach dróg krajowych. Wypadek na DK94 w Dębicy to kolejny przykład, jak w jednej chwili może dojść do niebezpiecznej sytuacji, której skutki są odczuwalne przez wielu uczestników ruchu.
Czytaj więcej:
Mitsubishi „ścięło” betonowy słup. Potężna kolizja na drodze powiatowej [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Wielka akcja przeciwko pedofilom. Zatrzymany mieszkaniec Rzeszowa, urzędnik i strażnik graniczny [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/akcja-hellfire-cbzc7-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)
![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)









![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)

![Imprezowy weekend w Rzeszowie. Juwenalia, koncerty, pikniki i wystawy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/imprezy-9-10-maja-2026-weekend-218x150.jpg)

![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)



