Przedpołudniowy wypadek, do którego doszło w czwartek (20 marca) na al. Powstańców Warszawy, niestety zakończył się tragicznie. Życia 84-letniego kierowcy nie udało się uratować, nawet mimo reanimacji, której podjął się kierowca autobusu.
Dramat na moście Karpackim
Do dramatu doszło około godziny 11:30 na moście Karpackim w ciągu alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Według wstępnych ustaleń policji, 84-letni mężczyzna kierujący osobowym peugeotem najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą. Z tego powodu prowadzony przez niego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z osobowym fordem.
– Nieprzytomnego kierującego peugeotem z pojazdu wyciągnął kierowca autobusu miejskiego, który rozpoczął jego reanimację i kontynuował ją do przyjazdu służb. Nieprzytomny 84-latek trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować – mówi podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Kobiety z drugiego pojazdu bez obrażeń
Tuż po wypadku w tym miejscu miasta ruch był całkowicie zablokowany. Funkcjonariusze rzeszowskiej policji kierowali ruchem i wyznaczali objazdy. Na miejscu pojawiły się także dwie jednostki straży pożarnej oraz dwie karetki pogotowia ratunkowego. W związku z prowadzoną akcją ratownicza, wokół miejsca wypadku rozstawiono specjalne zasłony, za którymi udzielano pomocy poszkodowanemu.
Dodajmy, że 21-letnia kobieta kierująca fordem i jej pasażerka, nie odniosły w tym zdarzeniu żadnych obrażeń. Policjanci przeprowadzą oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczą ślady, które zezwolą na dokładne wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.
Kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem kierowcy po 80-tce
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie to już kolejna groźna sytuacja na drogach Podkarpacia, w której udział brał kierowca powyżej 80. roku życia. Przed tygodniem na autostradzie A4 w powiecie ropczycko-sędziszowskim, 87-letni kierowca peugeota jechał pod prąd poruszając się pasem zieleni.
Zaskoczeni kierowcy bali się, że może dojść do tragedii i powiadomili policję. Starszy mężczyzna był zaskoczony interwencją mundurowych. Tłumacząc funkcjonariuszom, że jedzie do domu zaznaczył, że jego zdaniem nie popełnił żadnego wykroczenia.
87-latek jechał pod prąd na autostradzie A4. Jego tłumaczenie zaskoczyło nawet policjantów
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-218x150.jpg)

![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)



![Tragedia pod wodą. 60-latka nurkowała w jeziorze, jej życia nie udało się uratować [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/smierc-jezioro-tarnobrzeskie-1-1-218x150.jpg)


![Rzeszów centrum odbudowy Ukrainy? Kluczowa konferencja przyciągnie światowych liderów i biznes [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/fijolek-konrad-rzeszow-218x150.jpg)






![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Partyzanci znalezieni w podkarpackim lesie doczekają się pochówku. Zginęli z rąk Niemców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/szczatki-partyzantow5-218x150.jpg)



![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-324x235.jpg)
