Niecodzienny gość. Dreamliner wylądował na lotnisku w Jasionce

Druga w ciągu miesiąca wizyta na lotnisku w Jasionce samolotu Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT.

 

O weekendowej wizycie Dreamlinera poinformował nas Tomasz Kępanowski z grupy EPRZ Spotting Team. Maszyna wylądowała w Jasionce w sobotę, w niedzielę odleciała. 

Na terenie lotniska w Jasionce znajduje się hangar firmy LineTech, która od początku 2016 r. dokonuje przeglądów i serwisów samolotów pasażerskich. To właśnie w Jasionce znajduje się tak duży hangar, który jest w stanie przyjąć Boeinga 787 Dreamliner.

LOT zdecydował się na współpracę z podrzeszowskim lotniskiem w zakresie ważenia Dreamlinerów. Po raz pierwszy Dreamliner został zważony w Jasionce 8 listopada. Teraz mieliśmy kolejną wizytę tego najnowocześniejszego samolotu na świecie.

Za prawidłowość procesu ważenia Dreamlinerów i jego wyniki odpowiada długoletni kontrahent LOT – firma Monarch. Obok Monarchu LOT współpracuje też niezmiennie za firmą LOT AMS, która odpowiada za codzienną obsługę techniczną samolotów narodowego przewoźnika i ma siedzibę na Lotnisku Chopina w Warszawie.

W barwach LOT-u od 2012 r. lata obecnie sześć Dreamlinerów. Samolot ma 57 m długości, 17 m wysokości, rozpiętość skrzydeł wynosi 60 m. Maszyna waży 215 ton. Maksymalna prędkość wynosi 985 km/h.

Dreamliner w barwach LOT-u zabiera na pokład 252 pasażerów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama