Policjanci z wydziału kryminalnego z Rzeszowa zatrzymali sprawców rozboju. W październiku na ulicy Żeglarskiej zaatakowali przygodnie spotkanego mężczyznę i go okradli.

Do zdarzenia doszło w pobliżu wypożyczalni kajaków. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn. Gdy wspólnie pili alkohol mężczyźni zaatakowali i przewrócili go.  Chcieli, by dał im pieniądze. Jeden z nich przytrzymał leżącego klęcząc na nim, a drugi przeszukał go. Grożąc pobiciem zabrali mu pieniądze i telefon. Pokrzywdzony oddał im również zegarek. Po rabunku napastnicy oddalili się. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł obrażeń.

Z jego relacji wynikało że sprawcami byli mężczyźni w wieku około 20 lat ubrani w dresy. Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń własnych kryminalni wytypowali podejrzewanych mężczyzn i w poniedziałek zatrzymali ich. Sprawcami okazali się 20-latek i 18-latek, obaj mieszkający w Rzeszowie. Policjanci odzyskali również skradziony zegarek, który jeden z napastników zastawił w lombardzie. Już podczas wstępnych czynności mężczyźni przyznali się do popełnienia czynu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

We wtorek  prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa przedstawił im zarzut dokonania rozboju. Zastosował również wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama